Natalia Wróbel w jedenastce kolejki ligi duńskiej

Znakomity występ zanotowała w miniony weekend Natalia Wróbel. Pomocniczka Brøndby IF miała udział przy obu golach dla swojej ekipy, która w niedzielę wygrała 2:1 z Sundby BK. Polka została za swoją postawę doceniona nie tylko tytułem MVP meczu. Nasza rodaczka została również wyróżniona znalezieniem się w jedenastce kolejki.

Świeżo upieczona 19-latka miała kluczowy udział w pierwszym w tym sezonie ligowym triumfie “Dziewcząt z Zachodnich Peryferii”. Brøndby objęło prowadzenie już w 9. minucie, a wynik otworzyła właśnie Natalia Wróbel. Niżej notowane przyjezdne zdołały w pierwszej połowie odpowiedzieć, lecz ostatnie słowo i tak należało do faworytek. Podanie reprezentantki Polski na gola zamieniła Malou Rylov. Była piłkarka AZS UJ Kraków tym samym do gola dorzuciła asystę, a wobec bezbramkowej drugiej połowy, Brøndby mogło się cieszyć z wygranej 2:1.

Natalia Wróbel zaraz po niedzielnym starciu odebrała nagrodę dla MVP tego meczu. Niedługo później Polka dowiedziała się o kolejnym wyróżnieniu. Stacja TV3 Sport, która razem z duńskim Viaplay transmituje mecze Gjensidige Kvindeligi, opublikowała bowiem jedenastkę 2. kolejki tych rozgrywek. W zestawieniu tym znalazła się nasza utalentowana rodaczka.

19-latka została jedną z czterech umieszczonych w najlepszym składzie 2. serii gier pomocniczek. Z Brøndby wyróżniono także inną sprowadzoną w tym oknie transferowym piłkarkę – fińską obrończynię Neę Lehtolę. Jedenastkę uzupełniły po trzy zawodniczki pozostałych czołowych klubów ligi duńskiej, czyli Fortuny Hjørring, HB Køge oraz FC Nordsjælland. Postronnych kibiców może zmylić błąd na zaprezentowanej grafice. Bramkarka Carly Nelson gra bowiem dla Nordsjælland, a nie jak widzimy poniżej – w Fortunie.