Natalia Wróbel już strzela w lidze duńskiej!

Już w 2. ligowej kolejce Natalia Wróbel strzeliła swoją debiutancką bramkę w barwach Brøndby. Ekipa z przedmieść Kopenhagi pokonała przed własną publicznością 2:1 Sundby BK, a nasza rodaczka zanotowała także asystę.

Pomocniczka, która w tym tygodniu świętowała 19. urodziny wybiegła w podstawowym składzie faworytek dzisiejszego pojedynku. Natalia Wróbel potrzebowała zaledwie dziewięciu minut, by dać Brøndby prowadzenie. Był to tym samym premierowy gol Polki od momentu zamiany AZS UJ Kraków na trzeci zespół ligi duńskiej.

Prowadzenie gospodyń trwało raptem do 40. minuty. Wówczas wynik dzisiejszego starcia na 1:1 zmieniła Linnéa Borbye. Jeszcze przed przerwą Brøndby ponownie cieszyło się ze strzelonego gola. Tym razem Natalia Wróbel asystowała, a bramkę “do szatni” zanotowała 19-letnia Malou Rylov.

W drugiej połowie kibice kolejnych trafień już nie oglądali. “Dziewczęta z Zachodnich Peryferii” tym samym zanotowały skromne zwycięstwo. To pierwsze ligowe punkty ekipy z przedmieść stolicy w tym sezonie.

Natalia Wróbel na placu gry przebywała dzisiaj do 87. minuty. Zmieniła ją wówczas 18-letnia pomocniczka Jennifer Einlykke. Dzięki udziałowi przy obu trafieniach, reprezentantka Polski została uznana MVP tego starcia.

Brązowe medalistki minionych rozgrywek w 3. ligowej kolejce zagrają natomiast z FC Nordsjælland. To drużyna, która w kampanii 2021/2022 traciła do obecnego klubu Natalii Wróbel tylko dwa punkty w ligowej tabeli i uplasowała się tuż za podium duńskiej ekstraklasy.