Niesamowite starcie w Łęcznej. Sześć bramek i wielkie emocje do końca

Górnik Łęczna mierzył się z AZS UJ Kraków. Podopieczne Roberta Makarewicza chciały pokazać, że remis w Koninie to wypadek przy pracy. Krzysztof Krok, opiekun “Jagiellonek”, zdecydował się na kilka zmian w wyjściowej jedenastce.

Pierwszy kwadrans spotkania nie dostarczył kibicom wielu emocji. W 23. minucie świetnym podaniem uruchomiona została Aleksandra Pleban, która urwała się obrończyniom i bardzo mocnym strzałem nie dała szans próbującej interweniować Annie Palińskiej. Pomimo kilku prób łęczniankom nie udało się doprowadzić do remisu, a “Jagiellonkom” podwyższyć prowadzenia i prowadząca te zawody Anna Adamska zaprosiła obydwie drużyny na przerwę.

Druga połowa rozpoczęła się od usilnych starań miejscowych by strzelić bramkę na remis. W 55. minucie Robert Makarewicz decyduje się na wpuszczenie na boisko Klaudii Lefeld, która zaczęła mecz na ławce. Szkoleniowe przeczucie opiekuna Górnika nie zawiodło gdyż już cztery minuty później jego zawodniczki wykonywały rzut rożny. Dośrodkowywała Klaudia Miłek, piłkę przejęła Kinga Bużan i podała właśnie do Lefeld, która precyzyjnym strzałem nie dała szans Karolinie Klabis. Ile znaczy Lefeld dla Górnika niech pokażą dwie minuty meczu. W 73. Lefeld precyzyjnie wrzuca piłkę w pole karne a Miłek precyzyjnym strzałem nie daje szans Klabis. Podopiecznie Krzysztofa Kroka jeszcze się nie otrząsnęły po stracie bramki gdy m minutę poźniej ponownie Lefeld przejmuje piłkę, podaje precyzyjnie do Anny Zając, która podcina piłkę nad interweniującą Klabis a Miłek pakuje piłkę do pustej bramki i zdobywa swoją 17. bramkę w tym sezonie. Podrażnione “Jagiellonki” otrząsnęły się i zdobyły bramkę kontaktową. Julia Dyśkowska wyłuskała piłkę spod nóg jednej z defensorek Górnika, przełożyła piłkę na lewą nogę i potężnym strzałem z dwudziestu metrów nie dała najmniejszych szans Palińskiej. W doliczonym czasie gry lukę w defensywie krakowianek wykorzystała Oliwia Rapacka, która sprintem popędziła na bramkę rywalek, strzeliła mocno, lecz jej strzał odbija Klabis. Piłka spada pod nogi Lefeld i zawodniczka Górnika ustala wynik spotkania na 4:2.