Respekt postawił się mistrzyniom

Dziś w Poznaniu doszło do prawdziwej wymiany ognia. Respekt musiał odrobić straty z pierwszego meczu, i trzeba jasno stwierdzić… Respekt, respektu nie poczuł do mistrzyń i zaaplikował im aż cztery gole. To wystarczyło do remisu 4:4. Dla UAM-u, który broni tytułu Mistrza Polski kluczowa informacja to taka że pierwszy mecz w FinalFour zagra bez swojej bramkarki Dominiki Dewickiej.

Pierwsze minuty pokazały że Respekt nie przyjechał do Poznania na wycieczkę. Oba zespoły już w pierwszych minutach poważnie zagroziły bramkarkom a z szybkiej wymiany ciosów lepiej wyszły futsalistki z Zagajnikowej. Dobrze rozegrany rzut rożny, piłka trafiła pod nogi Sandry Lichtenstein i tej nie pozostało nic innego jak pokonać Waśko.

Chwilę później poprzeczka uratowała Dewicką po strzale Aleksandry Misury. UAM mimo prowadzenie cały czas szukał swojego rytmu gry, co mogło skutkować bramkami dla gości. Choć te wpadać nie chciały. Problemów z golami nie miały za to futsalistki UAM-u. w 12. minucie Magdalena Knysak wykorzystała kolejny rzut rożny, czy podwyższyła wynik spotkania.

W 17 minucie wysoko grająca Dewicka dopuściła się “akcji ratunkowej” wobec czego obejrzała czerwoną kartę czym mocno skomplikowała grę swoich koleżanek, które przed dwie minuty musiały bronić się trójką w polu. W końcówce przewagi dobrze rozegraną akcję zakończyła Zuzanna Węglarz. UAM nie poddał się, i po kilku sekundach ponownie prowadził przewagą dwóch bramek. Bramkę na 3:1 zdobyła ta sama piłkarka która w 3. minucie rozpoczęła strzelanie – Sanda Lichtenstein.

Druga część gry upływała sennie, aż tu nagle 29. minuta, błąd w strefie defensywnej poznanianek wykorzystała Mariola Stojeba. Dobry odbiór piłki na ósmym metrze boiska musiał zakończyć się strzałem, a zamykająca akcję Stojeba po prostu skierowała piłkę do bramki. Po kilku chwilach dała o sobie ponownie znać Zuzanna Węglarz, która dość precyzyjnie przy pomocy słupka dała wyrównanie Respektowi, i na niespełna osiem minut przed końcem mecz robił się bardzo ciekawy i nerwowy.

W końcówce spotkanie obie ekipy ponownie wymieniły się szybkimi ciosami. Najpierw na 4:3 dla UMA-u podwyższyła atomowym strzałem Alicja Zając, a po kilku sekundach hattricka skompletowała Zuzanna Węglarz ponownie doprowadzając do remisu.

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski – rewanż
AZS UAM Poznań – Respekt Myślenice 4:4 (3:1)
Lichtenstein 3′, 20′ Knysak 12′,, Zając 36′ – Węglarz 19′, 32′, 36′ Stojeba 29′

sędziowie: Skorczak Adrian – Jagodziński Maciej – Kazimierz oraz Martyniuk Maciej

żółta kartka: Kuleczka

czerwona kartka: Dewicka

AZS UAM: Dewicka (Laskowska) – Czudzińska, Zając, Sawicka, Ostrowska oraz Fronczak, Krystkowiak, Knysak, Kuleczka, Skowrońska, Sutkowska, Wojtkowiak, Lichtenstein

Respekt: Waśko – Stojeba, Dziadkowiec, Topa Karolina, Węglarz oraz Topa Maria, Topa Natalia, Niemczyk, Misiura, Jurka