Niespodzianka w Głogówku [foto]

Miłą niespodziankę sprawiły swoim kibicom zawodniczki Rolnika B.Głogówek, które zajmują ostatnie miejsce w tabeli a w dniu wczorajszym pokonały SWD Wodzisław Śląski, drużynę walczącą o awans do elity.

Mecz dobrze rozpoczął się dla przyjezdnych, które w 3 minucie po bramce Julii Piętakiewicz objęły prowadzenie. Po początkowych minutach przewagi gości z upływem czasu do głosu dochodziły gospodynie, które coraz częściej zagrażały pod bramką Tetiany Hadady. W 21 minucie  Rolnik doprowadził do remisu po bramce z główki Agaty Sobkowicz, która wykorzystała dośrodkowanie Wiktorii Juchno z prawej strony boiska. Mimo sporych sytuacji z obu stron wynik remisowy utrzymywał się do 37 minuty. Po indywidualnej akcji z lewej strony boiska Aliny Starukhiny, Agata Sobkowicz z bliskiej odległości po raz drugi pokonuje bramkarkę SWD.

Po zmianie stron w barwach wodzisławskiego klubu doszło do potrójnej zmiany. Na murawie w Głogówku zobaczyliśmy Patrycję Sarapatę, Zuzannę Karwowską oraz Nicole Jendrzejczyk, które zastąpiły Katarzynę Rozmus, Paulinę Zawadzką oraz Zuzię Przeciszewską.

W 63. minucie  Rolnik podwyższył na 3:1. Z prawej strony boiska wzdłuż linii bramkowej zagrała Liubov Mokhinach, a zamykająca akcję Ejzel w walce z Anetą Langosz skierowała piłkę do bramki gości. Przyjezdne stwarzały sobie sytuacje do zdobycia bramki, jednak dobrze wczoraj funkcjonowała defensywa Rolnika wraz z bramkarką.

Mecz zakończył się zwycięstwem miejscowych, które pokrzyżowały wodzisławskiej ekipie plany związane z awansem. Dla ekipy z Opolszczyzny były to drugie zwycięstwo w tym sezonie.