Niespodzianka w Rzeszowie

Podopieczne Pawła Szurgocińskiego sprawiły swoim kibicom miłą niespodziankę, pokonując Rzeszowie dotychczasowego lidera Hydrotruck Radom 3:1.

Wynik spotkania  po bramce z rzutu karnego, otworzyła Gabriela Kaput w 23 minucie spotkanie. Zaledwie trzynaście minut później Federica Dall’ara po indywidualnej akcji doprowadziła do remisu. Kiedy wydawało się, że do przerwy utrzyma się wynik remisowy, gospodynie za sprawą Martyny Strasińskiej wyszły na prowadzenie.

Po zmianie stron przyjezdne przeprowadzały groźne ataki pod bramką Resovii jednak strzały Aleksandry Szydło czy Federici Dell`ari pewnie broniła dobrze dysponowana Alicja Barszcz. W doliczonym czasie gry gospodynie zdobyły kolejną bramkę a na listę strzelczyń w 94 minucie spotkania Elin Lindström. Po ciekawym widowisku Rzeszowianki pokonały, liderujący zespól z Radomia i dzięki zdobyciu kompletu punktów awansowały na czwarte miejsce w tabeli.