Nieudana pogoń Śląska

Po ubiegłotygodniowym remisie z MKS Olimpią Szczecin akademiczki z Krakowa po meczu walki wywiozły z Wrocławia komplet punktów.

Pierwsze minuty meczu to odważne ataki gości, które stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji jednak na posterunku w bramce Wrocławianek była Monika Sowolaska. W 15 minucie spotkania przyjezdne otworzyły wynik spotkania. Świetne z prawej strony boiska dośrodkowała Weronika Wójcik, piłkę co prawda wybiła Aleksandra Żurek jednak na tyle pechowo, że trafiła ona wprost pod nogi Natalii Wróbel, która atomowym strzałem pokonuje Monikę Solawską. Zaledwie pięć minut później Wrocławianki doprowadziły do remisu. Świętnie podanie od Joanny Wróblewskiej otrzymała Martyna Buś, która mocnym strzałem za szesnastki pewnie pokonuje Karolinę Klabis. Już doliczonym czasie gry akademiczki zdobywają bramkę do szatni. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony boiska i zamieszaniu podbramkowym Kinga Wilk podwyższa na 2:1, wcześniej poprzeczkę obiła Małgorzata Bartosiewicz.

Wrocławianki  za sprawą Karoliny Iwaśko w 52 minucie spotkania doprowadziły do remisu. W 65 minucie spotkania dobrze grająca w dniu dzisiejszym Weronika Wójcik wyprowadziła szybką akcję ze swojej połowy, po przebiegnięciu  następnie zdecydowała się na strzał, jednak piłka po jej uderzeniu trafiła w poprzeczkę, dobitka Natalii Wróbel sprawiła, że Katowiczanki ponownie objęły prowadzenie w tym meczu, którego nie oddały już do końca. Śląsk też miał swoje dobre okazje, min Joanna Wróblewska z rzutu wolnego jednak po raz trzeci nie zdołał już doprowadzić do remisu. Po lekkim kryzysie, jaki dopadł Jagiellonki, można powiedzieć, że podopieczne Krzysztofa Kroka wracają na właściwe tory.