Pierwsze zwycięstwo olimpijek

Zajmująca ostatnią pozycję w tabeli szczecińska Olimpia może jak na razie uchodzić za największych pechowców tego sezonu Ekstraligi. Zespół ze stolicy Pomorza Zachodniego gra ciekawą, ambitną piłkę, w jego spotkaniach nie brakuje ładnych, udanych akcji, niestety w pierwszej części rundy jesiennej nie przekładało się to na wyniki na boisku. Jednak Olimpia przełamała wreszcie passę niepowodzeń i opuściła ostatnie miejsce w tabeli po zwycięstwie w Bydgoszczy 1:0 z miejscowym KKP.

Bydgoszcz to z kolei klub nieprzewidywalny, potrafiący przegrać z beniaminkiem, by kilka tygodni później wywieźć komplet punktów z Konina. Starcie obu drużyn zapowiadało się więc interesująco. Kibice w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego zobaczyli mecz walki, wyrównany z przewagą gospodyń, które w 52. minucie egzekwowały rzut karny, jednak Martyna Boguszyńska trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Natalię Radkiewicz. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też było w tym przypadku. Jak się potem okazało, jedyną bramkę w spotkaniu zdobyła w 61. minucie Natalia Oleszkiewicz i trzy punkty pojechały do Szczecina. Olimpia ma cztery punkty i dzięki temu wyprzedziła w tabeli Rekord Bielsko-Biała, mający o jeden punkt mniej (ale i dwa zaległe mecze do rozegrania).

Ekstraliga wraca 30 października. Szczecinianki będą gościć u siebie wrocławski Śląsk, natomiast na bydgoszczanki w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego czekają aktualne mistrzynie Polski.