Nikola Karczewska strzela mistrzyniom Anglii!

Tottenham Hotspur w meczu 13. kolejki angielskiej Women’s Super League mierzył się przed własną publicznością z Chelsea. Żeński zespół “Kogutów” przegrał z mistrzyniami kraju 2:3, a nadzieje na remis dała gospodayniom swoim golem Nikola Karczewska.

Reprezentantka Polski pojedynek z piłkarkami “The Blues” rozpoczęła na ławce rezerwowych. Obrończynie tytułu mistrzowskiego wyszły na prowadzenie w 8. minucie dzięki bramce Jessiki Carter. Dziesięć minut później skutecznie odpowiedziała jednak sprowadzone tej zimy właśnie z Chelsea Bethany England. To przyjezdne jednak prowadziły do przerwy. Piłkę w siatce w 27. minucie umieściła bowiem Lauren James.

Faworytki swoją przewagę powiększyły za sprawą gola Guro Reiten, której asystowała Sam Kerr. Nikola Karczewska na boisku zameldowała się w 78. minucie, kiedy zeszła z niego Amy Turner. Nasza rodaczka do zdobycia bramki potrzebowała dziesięciu minut. Napastniczka Tottenhamu wykorzystała błąd bloku defensywnego przeciwniczek i spokojnym uderzeniem po murawie pokonała Zećirę Mušović. Był to jednak kres możliwości gospodyń, które musiały się pogodzić z porażką 2:3.

Dzisiejszy gol jest drugim trafieniem Nikoli Karczewskiej w angielskiej ekstraklasie. Premierową bramkę reprezentantka Polski zanotowała w październiku przeciwko Brighton & Hove Albion. Tottenham obecnie jest ósmy w tabeli Super League, natomiast Chelsea plasuje się na fotelu lidera.