Nikola Karczewska znowu strzela, Fleury gromi beniaminka

FC Fleury 91 plasuje się obecnie tuż za podium francuskiej ekstraklasy. Ekipa, w której występują trzy reprezentantki Polski umocniła się na czwartym miejscu po tym, jak we wczorajszym meczu pewnie pokonała AS Saint-Étienne 4:0. Jedną z bramek zdobyła Nikola Karczewska, dla której to trzeci ligowy gol w tym sezonie Division 1 Arkema.

“Kerczi” oraz Dominika Grabowska wyjazdową potyczkę ze znajdującym się w strefie spadkowej beniaminkiem rozpoczęły w pierwszym składzie, natomiast Ewelina Kamczyk zasiadła na ławce rezerwowych. W końcówce pierwszej połowy dwubramkowe prowadzenie zapewnił przyjezdnym duet María Díaz – Marine Dafeur. Wynik w 39. minucie otworzyła Hiszpanka, wykorzystując podanie swojej 27-letniej koleżanki, a sześć minut później role się odwróciły i to francuska pomocniczka cieszyła się z gola po asyście byłej piłkarki Athleticu Bilbao.

Po zmianie stron strzelanie kontynuowała Nikola Karczewska. Polka trafiła do siatki w 57. minucie i mimo sygnalizacji gospodyń o spalonym, arbiter bez wahania wskazała na środek boiska, zaliczając bramkę polskiej napastniczki. Niedługo później – w 63. minucie Karczewska, która w pierwszej połowie obejrzała żółtą kartkę, opuściła plac gry, a jej miejsce zajęła Ewelina Kamczyk. Wynik tego spotkania na 4:0 dla Fleury ustaliła w doliczonym czasie wprowadzona z ławki utalentowana Iworyjka Rosemonde Kouassi, dla której był to debiut w nowym klubie. Dominika Grabowska na placu gry przebywała przez cały mecz.

Drużyna polskich piłkarek jest jedną z rewelacji obecnego sezonu francuskiej ekstraklasy. Fleury zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli Division 1, do trzeciej lokaty – dającej prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzyń – tracąc zaledwie trzy punkty. W najbliższą sobotę Fleury w kolejnym ligowym pojedynku na własnym stadionie zmierzy się z dziewiątym w tabeli Guingamp.