O włos od remisu w starciu w Ząbkach

Niesamowite emocje do ostatniej sekundy towarzyszyły kibicom w meczu Orlen I Ligi, w którym Ząbkovia gościła u siebie Polonię Środę Wielkopolską. Przyjezdne ostatecznie wywiozły z Ząbek 3 punkty, choć w ostatniej minucie gospodynie były bliskie urwania punktów drużynie gości.

Zespół ze Środy Wielkopolskiej od pierwszych minut lepiej prezentował się na boisku, choć pierwsze poważne zagrożenie dla bramki Ząbkovii stworzył dopiero w 14’ kiedy do Kamili Wielińskiej piłkę dograła Nogalska Klaudia, ale strzał zawodniczki był niecelny. Pierwszą bramkę zespół gości zdobył w 18’ po dograniu z rzutu rożnego, po tym jak dośrodkowanie Julii Drożak na bramkę zamieniła Julia Dobroń. 3 minuty później Polonia prowadziła już dwiema bramkami, gdy kolejne dośrodkowanie Julii Drożak, tym razem z drugiego narożnika boiska, strzałem głową wykorzystała Barbara Wierzbińska. Ząbkovii udało się zdobyć bramkę kontaktową w 33’ po strzale Mai Kałun.

Na początku 2. połowy zespół gości nie oddawał inicjatywy rywalkom, ale nie zdołał powiększyć zdobyczy bramkowej za sprawą dobrych interwencji Wiktorii Nowak. Po kwadransie gry w drugiej części spotkania i kilku roszadach w składzie gospodynie zaczęły przeważać na boisku, ale nie potrafiły odrobić strat. Z kolei w 85’ Polonia zdobyła kolejną bramkę po strzale Gabrieli Bielińskiej. Utrata bramki nie zdołała podciąć skrzydeł gospodyniom, które rzuciły się do ataku i w doliczonej drugiej minucie, po nienajlepiej rozegranym rzucie rożnym zdobyły bramkę na 2:3 po strzale z dystansu Laury Witkowskiej. W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry gospodynie miały szansę wyrównać, gdy przy piłce ponownie znalazła się Laura Witkowska, ale po jej strzale piła odbiła się od poprzeczki.