Czarna seria trwa

W ostatnim w sezonie 2022/23 spotkaniu na własnym boisku AZS UJ Kraków, który po serii słabszych spotkań złapał na koniec rundy wiosennej wiatr w żagle i zaczął punktować, podejmował wciąż walczący o utrzymanie Medyk Konin, który nie wygrał od pięciu spotkań. Serię podtrzymały krakowianki, które po dobrym spotkaniu wygrały 1:0.

Mecz był wyrównany, Medyczki (które w ostatnim spotkaniu czeka bardzo ciężkie starcie z GKSem Katowice) próbowały przerwać fatalną passę i zapewnić sobie pozostanie w elicie. Walczący już jedynie o lokatę tuż poza podium Kraków spokojnie szukał okazji do strzelenia gola i w 20.minucie – jak się okazało – jedyną bramkę meczu zdobyła Wiktoria Malinowska.

Medyk czeka teraz długie 11 dni oczekiwania na przełożone starcie Sportisu z Czarnymi Sosnowiec. Jeśli sosnowiczanki zrewanżują się bygdoszczankom za jesienną porażkę i wygrają, to Sportis spada do I ligi. Jeśli Bygdoszcz zwycięży albo zremisuje, kwestia degradacji rozstrzygnie się w ostatniej kolejce.