[Odwiedzamy ligi niższe] Akademiczki oddalają się od strefy spadkowej

W II lidze grupie północnej KU AZS Uniwersytet Warszawski po raz kolejny zdobywa komplet punktów, pokonując tym razem UKS SMS III Łódź 6:2 i oddala się od strefy spadkowej. Podobnie jak to było przed tygodniem, rywalki Akademiczek wystąpiły od początku spotkania w dziesiątkę, ale nie przeszkodziło im to w objęciu prowadzenia po kilku pierwszych minutach gry.

Pierwszą obiecującą sytuację już w pierwszej minucie miały gospodynie, kiedy po strzale Antoniny Białek piłka trafiła w słupek. Chwilę później zespół gości wywalczył rzut wolny, z którego na bezpośredni strzał zdecydowała się Paulina Żegota. Po jej uderzeniu mimo interwencji Zuzanny Nikisz piłka znalazła drogę do bramki i ku zdziwieniu wszystkich zgromadzonych na stadionie UKS SMS III Łódź objął prowadzenie. W 7’ zawodniczka gości zdobyła kolejną bramkę po tym, jak posyłając górną piłkę w stronę bramki, trafiając w słupek umieściła ją w siatce, nie dając szans na interwencję bramkarce. W dalszej części gry gościom nie udało się już powiększyć zdobyczy bramkowych, gdyż inicjatywę przejęły Akademiczki. W 10’ kolejnej okazji na bramkę nie udało się wykorzystać Antoninie Białek, 10 minut później po podaniu Anity Sikory, zbyt mocny strzał oddała Kornelia Bińczyk, posyłając piłkę nad bramką. Dopiero w 23’ bramkę kontaktową udało się zdobyć Weronice Gos. 5 minut później wyrównującego gola strzeliła Kornelia Bińczyk dobijając piłkę po tym, jak Oliwia Macała dwukrotnie obroniła strzał Anity Sikory. Jeszcze przed przerwą gospodynie wyszły na prowadzenie, kiedy swoją drugą bramkę w spotkaniu zdobyła Kornelia Bińczyk, po asyście Aleksandry Pindelskiej.

Zaledwie 5 minut po przerwie zawodniczka Uniwersytetu skompletowała hat-tricka, trafiając do bramki po uderzeniu z dystansu i gospodynie prowadziły już 4:2. W 63’ szansy z rzutu wolnego nie wykorzystały zawodniczki z Łodzi i natychmiast z kontrą ruszyły Akademiczki. Z piłką w pole karne rywalek wbiegła Anita Sikora, ale jej strzał zdołała wybronić Oliwia Macała. W 27’ uderzeniem z dystansu próbowała zmniejszyć stratę Zofia Pągowska, ale nie zdołała zaskoczyć Zuzanny Nikisz, która obroniła strzał. Na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu, Kornelia Bińczyk podwyższyła prowadzenie, wykorzystując po raz kolejny dobre dogranie Aleksandry Pindelskiej. Asystująca przy piątej bramce dla Uniwersytetu zawodniczka, w ostatniej minucie spotkania również zdobyła bramkę i ustaliła wynik meczu na 6:2.