[Odwiedzamy ligi niższe] III-cio ligowe derby Warszawy dla Legii

W derbach Warszawy otwierających sezon grupy I w III lidze zwyciężył debiutujący na tym szczeblu rozgrywek zespół Legia Soccer Schools, który pokonał AKS Zły 4:3.

Pierwszą okazję na objęcie prowadzenia miały gospodynie, kiedy po wywalczeniu rzutu wolnego na bezpośredni strzał na bramkę zdecydowała się Anna Kleszcz, ale piłkę wyłapała Natasza Koper. W kolejnych minutach więcej sytuacji bramkowych stworzyły zawodniczki Legii. W 5’ bliska zdobycia bramki po otrzymaniu prostopadłego podania była Amelia Przybylska, ale dobre wyjście Justyny Jeziorskiej udaremniło próbę napastniczki. Po wywalczeniu przez gości w 12’ rzutu wolnego, dobrym dośrodkowaniem popisała się Magdalena Zduńczyk, ale przy próbie strzału w polu karnym Klaudia Grodzka minęła się z piłkę. Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy to AKS Zły zdołał objąć prowadzenie, a bramkę strzałem z dystansu zdobyła Martyna Sobczyńska.

Po przerwie zawodniczki Legii zdołały wyrównać po 9 minutach gry. Świetne dogranie na lewym skrzydle otrzymała Amelia Przybylska, która po wejściu w pole karne oddała strzał i trafiła w słupek, po czym szybko dobiegła do piłki i w kolejnej próbie umieściła ją w siatce. W 61’ szansę na odzyskanie prowadzenia miały gospodynie po wywalczeniu rzutu wolnego, ale po strzale  Martyny Sobczyńskiej piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. 3 minuty później prowadzenie objął zespół Legii, po tym jak po raz kolejny do bramki rywalek trafiła Amelia Przybylska. W 66’ drużyna gości prowadziła już dwiema bramkami. Po dograniu z rzutu rożnego strzał na bramkę oddała Klaudia Grodzka, ale został on zablokowany, jednak chwilę później piłka znalazła drogę do bramki po dobitce Marty Chmielewskiej. W 83’ bramkę kontaktową dla AKS Zły również po dograniu z rzutu rożnego zdobyła Emilia Wojdyna, a dwie minuty później Martyna Sobczyńska celnym strzałem doprowadziła do wyrównania. W doliczonym już czasie gry zawodniczkom Legii udało się odzyskać prowadzenie, a bramkę na wagę 3 punktów zdobyła strzałem głową Julia Biesiada.