[Odwiedzamy ligi niższe] Popis strzelecki Legii

W zaległym spotkaniu 14. kolejki IV ligi w grupie mazowieckiej nie było niespodzianki – znajdujący się w czołówce zespół LSS Legia wysoko zwyciężył z ostatnim zespołem z tabeli, KU AZS Uniwersytet Warszawski II, trafiając do bramki rywalek aż 11 razy.

Faworytki spotkania już w pierwszej minucie objęły prowadzenie po trafieniu Klaudii Grodzkiej. W kolejnych minutach szanse na zdobycie bramki miały Rozalia Pietrzak i Amelia Przybylska, ale po ich strzałach skutecznymi interwencjami popisała się broniąca bramki UW Zenkiewicz Zuzanna. Dopiero w 19’ drugą bramkę dla Legii zdobyła Marta Chmielewska. Dwie minuty później bramkę z rzutu karnego podyktowanego po zagraniu ręką jednej z obrończyń UW zdobyła Klaudia Grodzka. Kolejne trafienie napastniczka Legii uzyskała w 23’ po wykorzystaniu podania od Rozalii Pietrzak. W 31’ po strzale z dystansu, mimo interwencji bramkarki, piątą bramkę dla Legii zdobyła Amelia Przybylska. Chwilę później, również po uderzeniu z poza pola karnego, wynik na 6:0 podwyższyła Rozalia Pietrzak. W 36’ po obronionym strzale Julii Grządkowskiej, swoje drugie trafienie uzyskała Amelia Przybylska. Do przerwy dwa kolejne trafienia dorzuciła jeszcze Klaudia Grodzka. Najpierw w 42’ precyzyjnym strzałem przy słupku posłała piłkę do bramki, a na minutę przed końcem po indywidualnej akcji ustaliła wynik do przerwy na 9:0.

Początek drugiej części spotkania zapowiadał kontynuację popisu strzeleckiego drużyny gości. Tuż po przerwie dziesiątą bramkę dla Legii zdobyła świeżo wprowadzona na boisko Klaudia Świstek. W 56’ nastąpiła zmiana na bramce drużyny Uniwersytetu i Zuznnę Zenkiewicz między słupkami zastąpiła Zuzanna Nikisz, a dotychczasowa bramkarka zmieniła grającą w polu Sylwię Żbikowską. W 69’ szansę na swoje drugie trafienie miała Klaudia Świstek, ale jej strzał zdołała obronić nowowprowadzona bramkarka gospodyń i zawodniczka Legii musiała poczekać do 74’ kiedy po perfekcyjnym strzale posłała piłkę tuż pod poprzeczkę i ustaliła wynik spotkania na 11:0.

Po zwycięstwie Legia plasuje się na drugiej pozycji ex aequo z Polonią, która ma rozegrane jedno spotkanie mniej, ze stratą 1 punktu do prowadzącego zespołu Fuks Pułtusk. Drugi zespół Uniwersytetu Warszawskiego pozostaje na ostatniej pozycji w tabeli z dorobkiem jednego punktu.