Kobiecy Futbol
News. Newsy Niższe ligi

[Odwiedzamy Ligi Niższe] Rozbiły głową kielecki mur

W ubiegły weekend, a dokładniej w niedzielę, nasza redakcja pojawiła się na meczu 2. ligi. O ile poziom był ciut niższy, o tyle sam mecz miał przebieg zbliżony do ekstraligowej potyczki Rekordu z SMS-em. Nawet wynik był korzystny dla gości.

W Kielcach, bo tam udaliśmy się na spotkanie miejscowego KSP z Bielawianką zobaczyliśmy mecz walki. Goście na mecz zjawiły się w zaledwie dwanaście zawodniczek i podopieczne Łukasza Tekiela świetnie rozgrywały to spotkanie taktycznie. Doskonale zorganizowane w obronie, bardzo dobrze dezorganizowały biegające i meczące się piłkarki z Bielawy.

Zawodniczki z Dolnego Śląska długo biły głową w mur. Do tego stopnia, że po jednym z dośrodkowań Małgorzata Potocka zdobyła gola na 1-0, uderzając piłkę piętą.

Podrażnione piłkarki z Bielawy rzuciły się niemal natychmiast do odrabiania strat. Pierwsza próba mimo piłki w siatce nie została zaliczona, sędzia boczna sygnalizuje „spalonego” i Katarzyna Kubik jeszcze z gola cieszyć się nie może. Ale jak mówią „co się odwlecze…”. Kolejna akcja i w 80. minucie mamy wyrównanie. Mocno podbudowane piłkarki Sebastiana Głogowskiego w jednej z ostatnich akcji meczu zdołały przechylić szalę na swoją stronę. Gola na wagę trzech punktów zdobyła Karolina Tylak.

Mecz mógł się kibicom podobać. Było sporo akcji, strzałów na bramkę, kilka naprawdę dobrych interwencji Natalii Łebek, która uratowała kilka razy KSP od utraty gola. W Bielawiance raziła nieskuteczność, ale zwycięzców się nie sądzi.

Przypominamy że trwa konkurs na Cieszynkę sezonu 2021/2022. Więcej informacji >>KONKURS<<

2. liga (grupa południowa) – 5. kolejka
KSP Kielce – SKP Bielawianka Bielawa 1-2 (0-0)
Potocka 75′ – Kubik 80′, Tylak 87′

Sędzia: Katarzyna Bryk
Żółte kartki: Zyguła – Kruk Zuzanna

KSP: Łebek – Skibowska, Dąbrowska (72′ Rączkiewicz), Włochyńska (80′ Nowtarska), Czerwiak, Potocka, Szczykutowicz, Kosowska, Olesińska, Soboń, Król (56′ Zyguła)

Bielawianka: Valchuk – Zuzanna Kruk, Kubik, Martyna Kruk, Teresa Kruk, Gnyl (60′ Jażewska), Tylak, Szczepańska, Kapłon, Nierychło, Raszkowska

 

 

Może Cię również zainteresować

MMP U-16 mecz nr.8

Sebastian Godyla

Czarni Sosnowiec wracają na zwycięską ścieżkę!

Chris Passella

Zatrzymała Polki w eliminacjach Mistrzostw Europy, teraz zagra w PSG

Mariusz

Skomentuj