Kobiecy Futbol
Newsy Reprezentacja Reprezentacja A

Nowa kapitan reprezentacji Polski!

Obecnie trwa zgrupowanie kobiecej reprezentacji Polski, która przygotowuje się do meczów eliminacji Mistrzostw Świata. Selekcjoner Nina Patalon przedstawiła drużynie nową kapitan oraz jej zastępczynię.

35-latka biało-czerwone prowadziła jak dotąd w trzech meczach towarzyskich. W pierwszym z nich, przeciwko Szwedkom (2:4) opaskę kapitańską dzierżyła Katarzyna Kiedrzynek, natomiast w dwóch następnych sparingach – w czerwcu z Finlandią i Czechami, pod nieobecność doświadczonej bramkarki, rolę kapitan pełniła Ewa Pajor. To właśnie napastniczka VfL Wolfsburg zatrzyma opaskę na dłużej i wybiegnie z nią na ramieniu w zbliżających się pojedynkach z Belgią i Armenią.

Zastanawiałam się jak ten zespół może być personalnie ułożony, żeby jak najwięcej jakości było na boisku, ale także poza boiskiem, no i przede wszystkim jak poukładać pewne akcenty liderowania w tym zespole, żebyśmy wszyscy tutaj brali odpowiedzialność na swoje barki, czuli, że to jest moja drużyna. Czuli, że chcę być odpowiedzialna – każda z Was. Ale żebyśmy też mieli liderów, którzy w jakiś sposób będą ostoją tego zespołu. Dzisiaj czas podjąć ważne strategiczne decyzje. Przede wszystkim na początek chciałabym powiedzieć, że opaskę kapitana przekażemy naszej napastniczce. Będzie to Ewa – powiedziała Nina Patalon reprezentantkom Polski na początku zgrupowania w Gdańsku, ogłaszając tym samym Ewę Pajor nową kapitan biało-czerwonych.

Po chwili piłkarki poznały również wicekapitan w kadrze Niny Patalon, którą jest teraz grająca w PSG Paulina Dudek – Mam nadzieję, że czujesz się gotowa. Masz wspaniały zespół. Ten zespół rośnie, chciałabym, żeby twoim zastępcą, drugim kapitanem była “Dudi” – powiedziała selekcjoner zwracając się do Pajor, co możemy zobaczyć w opublikowanych wczoraj przez “Łączy nas piłka kobieca” kulisach pierwszego dnia zgrupowania naszej kadry.

Warto nadmienić, że zarówno Ewa Pajor, jak i Paulina Dudek mają już nieco doświadczenia w dzierżeniu opaski kapitańskiej także w swoich klubach. Obie podczas tegorocznego okresu przygotowawczego pełniły momentami funkcję kapitana w przedsezonowych sparingach odpowiednio VfL Wolfsburg oraz Paris Saint-Germain.

Reprezentacja Polski walkę o awans do Mundialu rozpocznie w najbliższy piątek, 17 września domowym starciem z Belgijkami. Pojedynek ten zostanie rozegrany na Polsat Plus Arenie Gdańsk o godzinie 19:00. Cztery dni później w Erywaniu Polki zmierzą się o 17:30 z Armenkami.

 

fot. Paula Duda/Łączy nas piłka

Może Cię również zainteresować

Aleksandra Sikora zagra w… Norwegii!

Mariusz

Poznaliśmy pełną kadrę reprezentacji Polski na mecz z Hiszpanią, jedno dodatkowe powołanie

Mariusz

Czarni punktują po słabym meczu

Sebastian Godyla

Skomentuj