[Odwiedzamy ligi niższe] Zmiana lidera w 4 lidze gr. Opolskiej [FOTO]

Dziś nasz przedstawiciel udał się na mecz 4 ligi grupy Opolskiej do Błotnicy Strzeleckiej, gdzie miejscowy Plon podejmował rezerwy Rolnika B. Głogówek.

Drużyna gości, korzystając z przerwy reprezentacyjnej i brakiem swoich rozgrywek wystąpiła wzmocnionym pierwszoligowym składem i od początku meczu przeważała, spychając gospodynie na swoją połowę. Pierwszą bramkę dla przyjezdnych zdobyła Paulina Poremba, która pośpieszyła prawą stroną boiska i pewnie strzałem po długim słupku pokonała bramkarkę gospodarzy Alicję Juretko. Drużyna Plonu próbowała zagrażać pod bramką Rolnika jednak na posterunku była bramkarka i defensywa przyjezdnych. W pierwszej połowie hattricka zdobyła Da Costa i to drużyna gości na przerwę wchodziła w czterobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron zespole Plonu między słupkami nastąpiła zmianę za Alicję Juretko została wprowadzona Dominika Jaksy. W drugiej połowie Plon zagrał odważnie i w 55 minucie spotkania za sprawą Pauliny Golla zdobywa kontaktową bramkę. Kilka minut później Rolnik podwyższył na 1:5 po pięknym strzale Emilii Stoklossy. W 60 minucie spotkania w barwach Rolnika na boiska pojawiła się Ilona Kujawska, która powróciła do gry po przerwie macierzyńskiej.  Zaledwie pięć minut później gospodynie zdobyły swoją drugą. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 2:5, które dzięki porażce rezerw Unii Opole awansowały na fotel lidera.