[Odwiedzamy Ligi Niższe] Zwycięstwo na “piątkę”

W dzisiejszym spotkaniu grupy północnej II ligi kobiet drużyna Uniwersytetu Warszawskiego podejmowała u siebie zespół WAP Włocławek. Zawodniczki z Włocławka pewnie zwyciężyły i po strzeleniu 5 bramek wywiozły komplet punktów ze stolicy.

Po poprzedniej kolejce, w której WAP Włocławek przegrał u siebie z drużyną z Wyszkowa, mecz z UW był szansą dla gości na pierwsze punkty w rundzie wiosennej, natomiast dla gospodyń, po przełożonym spotkaniu z Górznem, było to pierwsze ligowe spotkanie w drugiej połowie sezonu.

Spotkanie od samego początku dość niefortunnie potoczyło się dla drużyny Akademiczek, które o 7’ po tym, jak urazu doznała Sylwia Żbikowska, przez kilka minut zmuszone były grać w dziesiątkę. Rywalki szybko zdołały wykorzystać lukę w defensywie gospodyń i w 10’ po strzale z dystansu niepilnowanej Sandry Zimoch piłka po raz pierwszy wylądowała w bramce UW. Chwilę później szansę na podwyższenie wyniku miała Weronika Górecka, ale jej strzał na bramkę był zbyt lekki i piłkę bez problemów wyłapała Zuzanna Nikisz. Z kolei w 21’ okazję na odrobienie strat miały gospodynie, kiedy po dobrym przechwycie piłki przez Martę Wypych i dograniu w pole karne przy piłce znalazła się Angelika Kacalak, ale jej strzał również nie był zbyt mocny i piłka znalazła się w rękawicach Oliwii Ziółkowskiej. W 23’ zespół z Włocławka prowadził już 2:0 za sprawą Weroniki Góreckiej, która po przedarciu się w pole karne z piłką sprytnym uderzeniem skierowała ją do bramki, omijając bramkarkę UW.

Po przerwie drużyna gości częściej stwarzała zagrożenie bramce Akademiczek, ale przez długi czas nie potrafiła skutecznie wykończyć akcji. W 57’ mimo kilku rywalek obok siebie Julia Klonowska zdołała się przedostać w pobliże bramki gospodyń, ale po jej strzale piłka potoczyła się obok słupka. Kolejna okazja dla zespołu z Włocławka nadeszła w 71’, kiedy rzut wolny z okolic pola karnego wywalczyła Weronika Górecka, jednak po strzale oddanym przez Annę Siwicką piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Kolejna bramka padła dopiero na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy po raz kolejny strzał z dystansu oddała Sandra Zimoch, posyłając piłkę do bramki tuż pod poprzeczką. Wraz ze zdobytą kolejną bramką zawodniczki gości zaczęły grać swobodniej, co tylko uskuteczniło ich grę w ataku. Nie minęła minuta od drugiego gola Sandry Zimoch, gdy padła kolejna bramka po tym, jak Agata Saran po wtargnięciu w pole karne Uniwersytetu dograła piłkę do Weroniki Góreckiej, która precyzyjnym uderzeniem umieściła ją w bramce. W 38’ WAP Włocławek prowadził już 5:0, a zdobywczynią kolejnego trafienia była Julia Klonowska. Ostatnie minuty należały do drużyny Uniwersytetu Warszawskiego, który nie mając nic do stracenia zdecydowanie ruszył do ataku. Dwukrotnie strzał na bramkę Oliwii Ziółkowskiej oddała Anita Sikora, ale obie próby były nieudane i nie zmieniły wyniku spotkania.

II liga, grupa północna  – 13. kolejka
KU AZS Uniwersytet Warszawski – WAP Włocławek 0:5 (0:2)
Zimoch 10’, 80’, Górecka 23’, 81’, Klonowska 83’

UW: Nikisz – Kacalak (46’ Rębiś), Żbikowska (19’ Bartosiewicz), Przybyłkowicz, Maciejewska, Sikora, Kopińska, Pruszczyk, Wierzbicka, Jarzyna (67’ Rosłon), Wypych

WAP: Ziółkowska – Zimoch, Łepska, Albin, Łopatowska, Siwicka, Zubała, Górecka, Witecka, Klonowska, Saran

Sędzia główna: Aleksandra Mańko
Sędziowie asystenci: Patrycja Matczak, Marcin Gawlik

Inne wiadomości

AktualnościEkstraliga
AktualnościEkstraligaNewsyPolska

Dodaj komenntarz