[Odwiedzamy niższe ligi]: MUKS Praga wraca do stolicy bez punktów

W spotkaniu 16. kolejki grupy północnej II ligi kobiet walczący utrzymanie GSS Grodzisk Wielkopolski podejmował na własnym boisku warszawską Pragę.

Z większym animuszem w to spotkanie weszły gospodynie i jako pierwsze zagroziły bramce rywalek. W 9. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Guzik głową trafiła obok bramki. Dwie minuty później piłka zatrzepotała już w siatce! Ruta ładnie uderzyła z szesnastego metra i futbolówka wpadła do bramki tuż przy słupku. Warszawianki w 15. minucie odpowiedziały uderzeniem z dystansu, które przeleciało tuż nad poprzeczką. W odpowiedzi Ruta powinna podwyższyć na 2:0. Minęła bramkarkę rywalek, jednak piłka poszła za mocno w bok. Przeciwniczki zdołały odbudować obronę i wybroniły groźną sytuację. Po chwili Ruta zdecydowała się na bezpośrednie uderzenie z rzutu rożnego. Piłka spadła na poprzeczkę. Końcówka pierwszej połowy toczyła się pod dyktando przyjezdnych, które jeszcze przed przerwą chciały wyrównać. Nie znalazły jednak sposobu na pokonanie Janedy.

Pięć minut po wznowieniu gry Ruta mogła cieszyć się z drugiego trafienia. Ponownie została wypuszczona sam na sam z Bielecką i tym razem posłała piłkę do bramki po długim rogu. Zawodniczki Pragi zmieniły taktykę po stracie bramki i próbowały uderzeń z każdej pozycji, jednak piłka długo nie mogła znaleźć drogi do siatki. Miało to miejsce dopiero w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Dymitrowicz ładnym uderzeniem zmniejszyła straty, na więcej zabrakło już czasu. Trzy punkty zostały w Grodzisku dzięki czemu GSS wydostał się ze strefy spadkowej.