OFICJALNIE: Zawodniczki lidera ligi ukraińskiej wypożyczone do pierwszoligowca

Po podpisaniu kontraktów z Victorią Petrovets i Natalią Kornatską Rolnik B. Głogówek poinformował o kolejnych zawodniczkach z Ukrainy, które występować będą w zespole z południa Polski.

Kolejną zawodniczką, która zdecydowała się kontynuować swoją karierę w Rolniku jest skrzydłowa Liubova Mokhnach. 25-letnia zawodniczka największe sukcesy święciła w zespole Zhytlobudu-2 Charków z którym występowała czterokrotnie w Lidze Mistrzyń i zdobyła trzy puchary Ukrainy i świętowała zdobycie mistrzostwa tego kraju. Mokhnach w przeszłości występowała w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju.

Drugą z zawodniczek, która została wypożyczona do końca sezonu jest Alina Starukhina, która podobnie jak Mokhnach w Rolniku wystepować będzie do końca sezonu w ramach wypożyczenia z Szachtara Donieck. 22-letnia zawodniczka występować może w pomocy oraz jako napastniczka. Starukhina z reprezentacją Ukrainy do lat 17 zdobyła brązowy medal, a z zespołem seniorskim świętowała zajęcie trzeciego miejsca w ekstraklasie ukraińskiej.