fbpx

Oficjalnie: Aleksandra Rompa zagra w Norwegii!

Aleksandra Sikora przed kilkunastoma dniami wzięła ślub i zdecydowała się na przyjęcie nazwiska męża. Była piłkarka Juventusu już jako Aleksandra Rompa związała się półtorarocznym kontraktem z Klepp IL.

Potwierdziły się zatem wcześniejsze pogłoski o transferze reprezentantki Polski do Norwegii. 29-latka nie będzie jednak piłkarką mistrza tego kraju – Lillestrøm SK. Jej nowy pracodawca to trzeci zespół tamtejszej Toppserien.

We Włoszech osiągnęłam wszystko, co mogłam. Chciałam zmienić otoczenie. Potrzebowałam powiewu świeżości. Zależało mi na tym, żeby doświadczyć czegoś nowego. Cieszę się, że przede mną kolejne wyzwanie. Jestem bardzo podekscytowana i szczęśliwa, że to wszystko odbywa się w tak pozytywnych okolicznościach. Priorytetem jest dla mnie regularna gra. To dla mnie szczególnie ważne w kontekście reprezentacji Polski. Każdy wie, o co walczymy. Zależy mi na tym, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnych meczów eliminacji mistrzostw Europy. Drużyna nie zagra w nowym sezonie w Lidze Mistrzyń, ale to dla mnie kolejna motywacja, żeby powalczyć o ten awans za rok. Klepp ma takie ambicje i ja bardzo chcę mu w tym pomóc – powiedziała Aleksandra Rompa portalowi „laczynaspilka.pl”.

Sezon w Norwegii nie zdołał jeszcze wystartować. Pierwsze spotkanie Klepp kampanii 2020 (gra się tam systemem wiosna-jesień) zaplanowany jest na 5 lipca – Nie wiem, czy zdążę przygotować się na pierwsze mecze, ale mam nadzieję, że tak. Przerwa w treningach z drużyną dała się we znaki i trzeba to wszystko będzie nadrobić. Zdaję sobie sprawę z tego, że początek będzie ciężki. Obejrzałam kilka meczów ligi norweskiej. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak wygląda tempo gry. Liga jest mocno fizyczna. Zakładam, że na starcie język pewnie będzie wisiał do samej ziemi – dodała prawa obrończyni w rozmowie z „Łączy nas piłka”.

W minionym sezonie Rompa razem z Juventusem zakończyła rozgrywki na pierwszym miejscu w tabeli, lecz mistrzostwo „Starej Damie” nie zostało jak dotąd przyznane. Polka rozegrała tylko sześć spotkań.

Klepp IL w ostatnich dwóch sezonach sięgało po medale norweskiej ekstraklasy. W poprzednich rozgrywkach wywalczył brąz, a w kampanii 2018 nowy klub Rompy osiągnął wicemistrzostwo.

fot. juventus.com

Other Articles

Leave a Reply