fbpx

Reprezentantka Słowacji piłkarką ROW-u Rybnik

Rozbioru Mitechu Żywiec ciąg dalszy. Po odejściach Anny Márii Šmidovej i Patrycji Rżany, kolejną zawodniczką, która będzie występować dalej w Ekstralidze, ale już w innych barwach została Petra Zdechovanová.

Regularnie powoływana do reprezentacji Słowacji piłkarka została nowym nabytkiem ROW-u Rybnik. Dla beniaminka Ekstraligi to już trzeci ogłoszony tego lata transfer, bowiem wcześniej poinformowano o pozyskaniu napastniczki Priscilli Hagan i wspomnianej Šmidovej, która w minionym sezonie grała razem ze Zdechovanovą w Żywcu.

24-letnia obrończyni w Polsce występuje od pięciu lat. Najpierw grała dla Czarnych Sosnowiec, a ostatnie dwa sezony spędziła w Mitechu. W zakończonych rozgrywkach Ekstraligi wystąpiła w pełnym wymiarze czasowym we wszystkich 12 meczach Mitechu, strzelając jedną bramkę. Zanotowała także jednego gola w dwóch meczach Pucharu Polski.

Petra Zdechovanová to aktualna reprezentantka Słowacji. W narodowych barwach zadebiutowała w 2013 roku i ma na swoim koncie już 44 występy. Ze śląskim beniaminkiem związała się roczną umową.

TS ROW Rybnik wczoraj poinformował także o przedłużeniu na kolejny sezon kontraktu z utalentowaną Katarzyną Kubik. 18-latka w tym sezonie rozegrała na pierwszoligowych boiskach 10 spotkań, w Rybniku występuje od trzech lat.

Other Articles

InneNewsyPolki za granicąWłochyZagranica

Leave a Reply