Oficjalnie: Dominika Grabowska piłkarką FC Fleury 91!

Jak zapowiadaliśmy dzisiaj TUTAJ, FC Fleury 91 oficjalnie poinformowało o zakontraktowaniu Dominiki Grabowskiej. Reprezentantka Polski podpisała z francuskim klubem roczną umowę i dołączy do niego po zakończeniu obecnych rozgrywek.

Grabowska ma jeszcze przed sobą wizję triumfu w Pucharze Polski, który będzie kontynuowany w trakcie dwóch najbliższych weekendów. Jej Górnik Łęczna o awans do finału powalczy w sobotę w starciu z TME GROT SMS Łódź. 21-latka już raz sięgnęła po to trofeum, w 2018 roku. Z ekipą z Lubelszczyzny wywalczyła także trzy krajowe mistrzostwa.

Ofensywna pomocniczka w tym sezonie strzeliła trzy bramki w 11 meczach Ekstraligi, regularnie gra także w reprezentacji Polski – Jestem naprawdę szczęśliwa. Myślę, że potrzebowałem nowego wyzwania za granicą. Jestem młodą piłkarką, więc muszę zdobywać doświadczenie, a rozgrywki we Francji stoją na bardzo wysokim poziomie. Jest to dla mnie ważne jako wybór dalszej drogi kariery. Moim celem będzie spędzić dużo minut na boisku i pomóc zespołowi osiągnąć swoje cele. Myślę, że możemy walczyć o czołową piątkę – powiedziała Grabowska po podpisaniu umowy z siódmym klubem Division 1 Arkema.

To już czwarty letni transfer Fleury. Wcześniej francuski zespół poinformował o podpisaniu kontraktów z reprezentantkami Norwegii i Australii – Anją Sønstevold oraz Emmą Checker. Z FC Metz przyszła także Maureen Bigot.

fot. Kacper Kirklewski Photography

Inne wiadomości

I ligaNewsyPolska
InneNewsyPolki za granicąZagranica

Dodaj komenntarz