Kobiecy Futbol
Ekstraliga Inne Newsy Polki za granicą Polska Zagranica

Oficjalnie: Gabriela Grzywińska piłkarką Zenita!

O tym transferze mówiło się już od dłuższego czasu i wreszcie wszelkie formalności zostały dopięte – Gabriela Grzywińska podpisała kontrakt z grającym w rosyjskiej ekstraklasie Zenitem Sankt Petersburg.

Reprezentantka Polski przenosi się na wschód na zasadzie wolnego transferu po tym, jak na początku roku rozwiązała za porozumieniem stron kontrakt z Medykiem Konin. Jej dorobek z trwającego sezonu to 12 występów, 4 gole i 4 asysty.

Zenit sezon 2020 zakończył na piątym miejscu w tabeli, będąc beniaminkiem rozgrywek, doszedł także do ćwierćfinału Pucharu Rosji – Miałam oferty z Polski, Hiszpanii, Włoch, Szwecji czy właśnie z Rosji, jednak wybrałam klub, który jest rozwojowy, ma potencjał i określone cele na nadchodzący sezon. Dodatkowo większość kobiecych zespołów w Rosji jest ściśle związana z gigantami męskiej ligi, co daje piłkarkom wysoki standard pod względem szkoleniowym i szansę na lepszy rozwój. Poza tym Sankt Petersburg jest pięknym miastem, które dysponuje wysoko rozwiniętą infrastrukturą sportową, co udowadnia chociażby Gazprom Arena. Wydaje mi się, że każdy polski klub mógłby pozazdrościć takich warunków – powiedziała Gabriela Grzywińska w rozmowie z laczynaspilka.pl.

Może Cię również zainteresować

[Odwiedzamy Ligi Niższe] Podział punktów w Lublinie [FOTO]

Krzysztof

Tatsiana Markushevskaya – “Granicę przekroczyłam pieszo, czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałam”

Mariusz

Transferowa ofensywa Medyka Konin trwa – trzecie zimowe wzmocnienie wicemistrzyń Polski!

Mariusz

Skomentuj