Gwiazda SMS-u Łódź w tym sezonie już nie zagra!

TME UKS SMS Łódź wiosną będzie walczył o mistrzostwo Polski. Do liderujących Czarnych Sosnowiec podopieczne Marka Chojnackiego tracą bowiem tylko trzy punkty. Wiosenna rywalizacja będzie jednak dla nich znacznie utrudniona, a wszystko przez poważną kontuzję najlepszej strzelczyni zespołu – Pauliny Filipczak.

W tym tygodniu młoda gwiazda SMS-u zerwała więzadła krzyżowe, przez co zabrakło jej między innymi w składzie na wczorajszy mecz sparingowy z AZS UJ Kraków, który łodzianki wygrały 5:1. Tak poważna kontuzja oznacza, że 19-latkę czeka teraz około półroczna przerwa w grze, wobec czego w tym sezonie nie zobaczymy jej już na boisku.

Utalentowana atakująca w bieżących rozgrywkach jest jedną z największych gwiazd Ekstraligi. Po 11 rozegranych meczach może się ona pochwalić 9 golami i 2 asystami, co daje jej drugie miejsce w klasyfikacji ligowych strzelczyń. W październiku zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski, wchodząc na boisko w 72. minucie meczu eliminacji Mistrzostw Europy z Mołdawią.

Łódzki SMS rundę wiosenną rozpocznie w pierwszy weekend marca wyjazdowym starciem z AZS UJ Kraków. Jesienią podopieczne Marka Chojnackiego pokonały akademiczki 2:0.