fbpx

Oficjalnie: Legenda Olympique Lyon odchodzi po 11 latach

Sarah Bouhaddi przez jedenaście ostatnich sezonów była niemal zawsze pierwszym wyborem między słupkami najlepszej drużyny Europy, Olympique Lyon, z którym aż sześciokrotnie wygrywała Ligę Mistrzów. Teraz 149-krotna reprezentantka Francji podjęła jednak decyzję o odejściu z klubu, o czym poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

33-letnia bramkarka opublikowała wczoraj na twoim Twitterze wideo, w którym przedstawione były jej najlepsze chwile w ekipie mistrzyń Francji. Doświadczona piłkarka pożegnała się w nim również z kibicami OL, oficjalnie potwierdzając tym samym opuszczenie klubu, z którym wiąże ją kontrakt do końca czerwca.

To czas, by odejść. Dorastałam w tym klubie, wiele z nim osiągnęłam. Dziękuję mojemu prezydentowi Jean-Michelowi Aulasowi, który bardzo mnie wspierał i wspiera cały nasz sport. Pozwolił mi żyć z mojej pasji – powiedziała Sarah Bouhaddi.

Francuskie media są zgodne, że doświadczona golkiperka razem ze swoją klubową koleżanką Dzsenifer Marozsán przeniosą się po wygaśnięciu kontraktów do USA, gdzie mają się związać z Utah Royals FC, grającymi w NWSL.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
FrancjaNewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply