Oficjalnie: Nikola Karczewska przenosi się do Anglii!

Nikola Karczewska rozstała się z FC Fleury 91. Po roku gry we Francji reprezentantka Polski przenosi się do angielskiej Super League, gdzie będzie reprezentować Tottenham Hotspur.

22-latka swój pierwszy sezon gry poza granicami Polski miała bardzo udany. Napastniczka we francuskiej Division 1 Arkema strzeliła 10 goli w 22 rozegranych meczach.

Tottenham, z którym nasza rodaczka związała się dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o dodatkowe 12 miesięcy, ostatni sezon Women’s Super League zakończył na piątym miejscu w tabeli. Nową kampanię “Koguty” rozpoczną 11 września domowym meczem z Manchesterem United.

Wcześniej ekipa z północnego Londynu pojawi się między innymi na zgrupowaniu w Stanach Zjednoczonych, gdzie wystąpi w prestiżowym The Women’s Cup. Tam ich ćwierćfinałowymi rywalkami będą piłkarki meksykańskiego Club América, a w półfinale czeka już amerykańskie OL Reign. W tym samym turnieju zagra również AC Milan Małgorzaty Mesjasz i istnieje szansa, że Polki zmierzą się w bezpośrednim starciu na Lynn Family Stadium w Louisville.

Inne wiadomości

EkstraligaI ligaNewsyPolska
EURO 2022NewsyReprezentacjeZagranica

Dodaj komenntarz