“Jagiellonki” remisują w sparingu ze spadkowiczem

W środowym meczu towarzyskim AZS UJ Kraków zremisował 1:1 z Rekordem Bielsko-Biała. To spadkowicz z Ekstraligi jako pierwszy trafił do siatki po strzale Patrycji Rżany, a kilkadziesiąt sekund później wyrównała Gabriela Gębica.

Początek rozgrywanego wieczorem sparingu był dość wyrównany. Co nie powinno dziwić, piąta siła Ekstraligi minionego sezonu stwarzała sobie okazje. “Rekordzistki” były jednak skupione w defensywie. Cichą bohaterką gości w pierwszej połowie została Martyna Cygan, która wybiła piłkę tuż sprzed linii bramkowej. Bielszczanki również potrafiły zagrozić swoim niedawnym ligowym rywalkom, lecz w pierwszej odsłonie gole nie padły.

Bezbramkowy remis zmienił się dopiero w samej końcówce meczu. W 81. minucie po dośrodkowaniu Wiktorii Nowak z rzutu rożnego, piłkę głową do siatki skierowała Patrycja Rżany. Krakowianki jednak nie pozostały dłużne spadkowiczowi z Ekstraligi. Już minutę później rezultat zmienił się w remis 1:1. Nieuwagę przy stałym fragmencie wykorzystała grająca w poprzednim sezonie dla Tarnovii Tarnów Gabriela Gębica, zapewniając krakowskiej drużynie wyrównującego gola, który jednocześnie ustalił wynik środowego sparingu.

Następnym sparingowym rywalem “Jagiellonek” będzie inny pierwszoligowiec – Resovia Rzeszów. Potyczka ta zaplanowana jest na 31 lipca. Dzień wcześniej swój mecz przedsezonowy rozegrają piłkarki z Bielska-Białej. Ich rywalem będzie GKS Katowice.