Kobiecy Futbol
Ekstraliga Newsy Polska

Oficjalnie: Nowy trener Górnika Łęczna!

W końcówce marca ze stanowiska pierwszego trenera Górnika Łęczna zrezygnował Piotr Mazurkiewicz. Dzisiaj oficjalnie poznaliśmy wreszcie jego następcę. Został nim Robert Makarewicz.

Ekipa aktualnych wciąż mistrzyń Polski poinformowała, że nowy szkoleniowiec poprowadzi “Górniczki” już w zaplanowanym na najbliższą niedzielę meczu 16. kolejki Ekstraligi, w którym zespół z Łęcznej podejmie u siebie AP LOTOS Gdańsk.

Robert Makarewicz ostatnio był trenerem w Mobilnej Akademii Młodych Orłów w województwie lubelskim. Wcześniej prowadził między innymi męskie drużyny z tego województwa, takie jak choćby Lewart Lubartów, czy Powiślak Końskowola. Szkoleniowiec posiada licencję UEFA A. Jego asystentem został Paweł Kamiński.

Bardzo się cieszę, że Zarząd Klubu mi zaufał. Obejmuję niezwykle perspektywiczny zespół, który jest mieszanką rutyny z młodością. Zawodniczki są bardzo chętne do pracy i pełne zapału. Wierzę, że jesteśmy w stanie walczyć o najwyższe cele. W tym sezonie tymi priorytetami będą dla nasz przede wszystkim pogoń za aktualnym liderem tabeli Ekstraligi, bo wciąż mamy matematyczne szanse na mistrzostwo oraz walka o Puchar Polski – powiedział nowy opiekun łęcznianek cytowany przez klubową stronę.

Górnik Łęczna po piętnastu kolejkach Ekstraligi plasuje się aktualnie na czwartym miejscu w tabeli ze stratą 13 punktów do liderujących Czarnych Sosnowiec. W Pucharze Polski obrończynie tego trofeum doszły już natomiast do ćwierćfinału, w którym ich przeciwnikiem będzie pierwszoligowy Rekord Bielsko-Biała.

fot. gksgornik.leczna.pl

Może Cię również zainteresować

Pierwszoligowiec nie dokończy sezonu! Klub wycofał się z rozgrywek

Mariusz

Puchar Polski: Losowanie par półfinałowych odbędzie się… może jutro…

Mariusz

Startuje TYPER KobiecyFutbol.pl!

Mariusz

Skomentuj