Kobiecy Futbol
Newsy Reprezentacja Reprezentacja A

Jeszcze w tym miesiącu poznamy nowego selekcjonera kobiecej reprezentacji!

Znamy już najprawdopodobniej dokładną datę ogłoszenia nazwiska następcy Miłosza Stępińskiego na stanowisku selekcjonera piłkarskiej reprezentacji kobiet. Jak poinformowała za pośrednictwem Twittera Joanna Tokarska, najbliższe posiedzenie zarządu PZPN zaplanowano na 29 kwietnia i właśnie tego dnia powołana ma zostać osoba, która na dłużej przejmie stanowisko po aktualnym opiekunie męskiej kadry U-20.

W ostatnim meczu biało-czerwone poprowadziła Nina Patalon, lecz jedynie jako tymczasowa selekcjonerka. Niewykluczone jednak, że to właśnie ona przejmie definitywnie stery nad kobiecą kadrą. Przypomnijmy, że pod jej wodzą Polki w miniony wtorek uległy w meczu towarzyskim brązowym medalistkom ostatniego Mundialu, Szwedkom 2:4.

30 kwietnia, czyli dzień po poznaniu nazwiska nowego selekcjonera reprezentacja Polski pozna skład grupy eliminacyjnej do Mistrzostw Świata, które w 2023 roku zostaną rozegrane na boiskach Australii i Nowej Zelandii. Po raz pierwszy na turnieju tym zagrają 32, a nie tak jak dotychczas 24 drużyny narodowe.

fot. Paula Duda/Łączy nas piłka

Może Cię również zainteresować

Rewanżowy mecz Górnika Łęczna z PSG również w telewizji!

Mariusz

Hit w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej! Polki wylosowały drugoligowca

Mariusz

Kto zanotował awans, a kto spadek? Oto nowa piłkarska rzeczywistość

Mariusz

Skomentuj