fbpx

Oficjalnie: Phil Neville rozstanie się z reprezentacją Anglii

Już wczoraj podawaliśmy, że selekcjoner reprezentacji Anglii, Phil Neville podjął decyzję o odejściu ze stanowiska wraz z końcem obowiązującego jeszcze do lipca 2021 roku kontraktu. Dzisiaj doniesienia te oficjalnie potwierdziła angielska federacja.

The Football Association poinformowało o decyzji byłego świetnego piłkarza, który postanowił dopełnić swojej umowy – W świetle wpływu aktualnych wydarzeń na sportowy kalendarz oraz dbając o interes kobiecej reprezentacji obie strony zgodziły się, że naszym wspólnym priorytetem jest zapewnienie ciągłości w treningu „Lwic” pamiętając o zbliżającym się domowym EURO, a także Mistrzostwach Świata w 2023 roku. Gdy futbol wróci po tym trudnym okresie, Phil będzie kontynuował współpracę z angielską kadrą i pracował nad dalszym rozwojem swojego składu. Będę go wspierać w tym ważnym zadaniu, idąc jednocześnie naprzód z kluczowym procesem planowania jego następstwa – powiedziała Sue Campbell, dyrektor kobiecej piłki w Anglii. 71-latka dodała również, że nie została jeszcze podjęta decyzja w sprawie tego, kto poprowadzi reprezentację Wielkiej Brytanii na Igrzyskach Olimpijskich w 2021 roku, co dopiero będzie omawiane z Brytyjskim Komitetem Olimpijskim.

– W wyniku zmian w proponowanym harmonogramie turniejów będziemy pracować nad zmienieniem naszego kalendarza meczów, gdy będzie to bezpieczne i odpowiednie. Nie mogę się doczekać powrotu do pracy z drużyną, najszybciej jak będzie to możliwe. Mamy fantastyczny skład i wiele pracy przed sobą, oczekując progresu drużyny w roku 2021 – powiedział po ogłoszeniu swojej decyzji Phil Neville.

Przypomnijmy, że wczoraj oficjalnie przesunięte na rok 2022 zostały Mistrzostwa Europy, na których Angielki wystąpią w roli gospodyń, a to oznacza że na EURO poprowadzi je już nowy selekcjoner.

Other Articles

FrancjaHiszpaniaNewsyZagranica
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply