fbpx

Oficjalnie: Reprezentantka Jamajki w Medyku Konin!

Zgodnie z tym, o czym pisaliśmy przed kilkoma godzinami, Medyk Konin oficjalnie potwierdził zakontraktowanie reprezentantki Jamajki, Dominique Bond-Flaszy. Obrończyni z polskim paszportem grała w minionym sezonie w barwach lidera holenderskiej ekstraklasy, PSV Eindhoven.

23-latka, która w ubiegłym roku zagrała przeciwko Brazylii na Mistrzostwach Świata, przebywała od kilku dni z zespołem Romana Jaszczaka i wystąpiła w niedawnych sparingach z Viktorią Pilzno i FK Pardubice.

Mająca polskie korzenie prawa defensorka swoją profesjonalną piłkarską karierę rozpoczynała w USA, skąd przeniosła się przed dwoma laty do PSV. W pierwszym sezonie była pewnym punktem ekipy z Eindhoven, notując 21 występów i jednego gola, lecz w ostatniej kampanii jej rola znacznie osłabła, co zapewne wpłynęło na chęć poszukania nowych wyzwań. Jej bilans z sezonu 2019/2020 to zaledwie 271 minut zanotowanych w sześciu ligowych meczach.

Bond-Flasza to piąte letnie wzmocnienie Medyka Konin po Klaudii Fabovej, Jagodzie Sapor, Klaudii Dymińskiej i Ernestinie Abambilii.

Other Articles

EkstraligaInneNewsyPolskaZagranica
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply