fbpx

Z ligi wicemistrzyń świata do Medyka Konin?

Możliwe, że Medyk Konin tego lata nie poprzestanie na czterech transferach. Z zespołem wicemistrzyń Polski przebywa od niedawna Dominique Bond-Flasza, która zagrała w ostatnich sparingach koninianek z Viktorią Pilzno i FK Pardubice.

23-letnia obrończyni jest reprezentantką Jamajki, z którą w ubiegłym roku wzięła udział w Mistrzostwach Świata. Na Mundialu we Francji rozegrała jeden mecz, notując pełny występ w przegranym 0:3 meczu z Brazylią. Piłkarki “Reggae Girlz” z turniejem pożegnały się już po fazie grupowej.

Ostatnim klubem posiadającej również polski paszport defensorki było holenderskie PSV Eindhoven. W minionych rozgrywkach piłkarka, której ojciec pochodzi z naszego kraju, zanotowała w Eredivisie sześć spotkań, lecz tylko dwa rozpoczynała w podstawowym składzie, stąd decyzja o zmianie barw klubowych. W PSV Bond-Flasza grała przez dwa lata, trafiając tam z amerykańskiego Seattle Sounders. Mimo zajmowania przez klub z Eindhoven pierwszego miejsca w chwili zawieszenia sezonu, Jamajka nie mogła cieszyć się mistrzostwem Holandii, bowiem podjęto decyzję o nieprzyznaniu tytułu za sezon 2019/2020.

Medyk nie ogłosił jak dotąd faktu, że reprezentantka Jamajki przebywa z drużyną Romana Jaszczaka, lecz można ją dostrzec na zdjęciach opublikowanych na klubowym fanpage’u.

Tego lata wicemistrzynie Polski pozyskały Klaudię Fabovą i Jagodę Sapor z AZS PWSZ Wałbrzych, Klaudię Dymińską z Pragi Warszawa oraz Ernestinę Abambilę, grającą ostatnio w hiszpańskim Sportingu Huelva.

Dominique Bond-Flasza na środku w dolnym rzędzie (fot. facebook.com/MedykOfficial)

 

Other Articles

I ligaNewsyPolska
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply