fbpx

Oficjalnie: Z uczestnika Ligi Mistrzyń do Wałbrzycha

AZS PWSZ Wałbrzych jesienią nie spisywał się na miarę oczekiwań, w związku z czym do rundy rewanżowej przystępuje dopiero z ósmego miejsca w tabeli Ekstraligi. Akademiczkom z Dolnego Śląska brakuje w trwających rozgrywkach wyraźnej liderki w ofensywie, co zmienić ma pozyskana tej zimy napastniczka, Nikola Hladíková.

19-letnia piłkarka przychodzi do klubu z Wałbrzycha ze Slavii Praga. Najsilniejszy czeski klub w tym sezonie doszedł aż do 1/8 finału Ligi Mistrzyń, odpadając w tej fazie po dwumeczu z mistrzyniami Anglii, Arsenalem. W Champions League nie było jednak dane zagrać nowej zawodniczce AZS PWSZ, bowiem ta jesień spędziła na wypożyczeniu do innego zespołu ze stolicy Czech. W barwach Dukli Praga Hladíková strzeliła jesienią tylko jednego gola na najwyższym poziomie w swojej ojczyźnie i postanowiła zmienić otoczenie.

Reprezentantka Czech do lat dziewiętnastu w Wałbrzychu pojawiła się w pierwszej połowie stycznia na tygodniowych testach. Przekonała do siebie trenera Kamila Jasińskiego i podpisała ważny od 20 stycznia kontrakt. AZS PWSZ dopiero minionej nocy zdecydował się oficjalnie zaprezentować swoją nową atakującą.

Wypatrzył mnie trener Wałbrzycha. Zapytali mnie, czy mogę najpierw przejść testy. Była to oferta, która zwróciła moją uwagę i nie wahałam się. Moim celem na początek jest wywalczenie sobie pierwszego składu. Z czasem zobaczymy, co będzie dalej. Język polski nie jest dla mnie barierą. Jest podobny do czeskiego i słowackiego, dlatego komunikujemy się bez problemu. Chciałabym jednak poznać go lepiej. Zaletą jest fakt, że w klubie gra też Klaudia Fabová, która zawsze może mi pomóc, jeśli czegoś nie wiem. Wyjaśniła mi także jak wszystko w klubie funkcjonuje – powiedziała Nikola Hladíková czeskiemu portalowi „ruik.cz” po podpisaniu kontraktu z ósmą drużyną Ekstraligi.

Najlepszą strzelczynią zespołu z Dolnego Śląska jest w trwającym sezonie Alicja Materek, mająca w swoim dorobku jednak tylko 4 gole, co jasno pokazuje jak ważne było tej zimy wzmocnienie wałbrzyskiej ofensywy.

AZS PWSZ Wałbrzych rundę rewanżową zainauguruje na wyjeździe przeciwko Medykowi Konin. Mecz ten odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 lutego o godzinie 12:00.

https://www.instagram.com/p/B7dM6r2g_DU/

fot. zeny.fotbal.cz

Other Articles

Leave a Reply