Ogromna klauzula odstępnego w kontrakcie Ewy Pajor!

Ewa Pajor przedłużyła wczoraj do końca czerwca 2023 roku kontrakt z VfL Wolfsburg. W oficjalnym komunikacie mistrzyń Niemiec nie wspomniano jednak o pewnym szczególe nowej umowy z napastniczką reprezentacji Polski. Nasze media donoszą, że znalazła się w niej klauzula transferowa.

„Gazeta Wyborcza” informuje, że nowy kontrakt Ewy Pajor zawiera wpisaną kwotę odstępnego. Wynosi ona aż milion euro! To na chwilę obecną wręcz nieprawdopodobna suma transferowa w realiach kobiecego futbolu, lecz wszystko zależeć będzie od rozwoju piłki nożnej w damskim wydaniu w kolejnych latach. Aktualnie mianem „wielkich transferów” określać można kupna piłkarek za 100 tysięcy euro i więcej, których w historii nie było zresztą wiele. Według aktualnych raportów FIFA transfery gotówkowe to zaledwie kilka procent spośród wszystkich zmian barw klubowych wśród piłkarek.

Wystarczy wspomnieć, że VfL Wolfsburg Ewę Pajor pozyskał pięć lat temu z Medyka Konin za darmo, po wygaśnięciu jej kontraktu. Aktualnie najdroższą polską piłkarką jest Paulina Dudek, która w 2018 roku przechodząc z konińskiej drużyny do PSG kosztowała francuski klub 20 tysięcy euro.

 

fot. vfl-wolfsburg.de

Inne wiadomości

HiszpaniaNewsyPolki za granicąPolska
InneNewsyZagranica

Dodaj komenntarz