fot. Klaudia Golasz/KobiecyFutbol.pl

Walcząca o utrzymanie Olimpia przyjechała do Gdańska, by zmierzyć się z będącym na fali AP Lotosem. Szczecinianki były bardziej skuteczne i to one dopisały sobie komplet punktów.

Na prowadzenie szybko wyszły szczecinianki. Weronika Szymaszek już w jedenastej minucie skutecznie wykorzystała rzut karny podyktowany przez panią Annę Adamską. Na odpowiedź gospodyń czekaliśmy do 27. minuty, gdy Zuzanna Grzywińska doprowadziła do wyrównania. Było to premierowe trafienie zawodniczki AP Lotos w rozgrywkach Ekstraligi. Do osiemdziesiątej minuty obydwa zespoły były oszczędne w serwowaniu emocji zgromadzonej na boisku publiczności. W 62. minucie Tomasz Bielecki wpuścił na plac gry Patrycję Ziembę. Jak dobrego nosa miał szkoleniowiec Olimpii pokazały 88. i 90. minuta meczu, gdy Ziemba dwukrotnie trafiła do bramki Emilii Krajewskiej, wprawiając ławkę rezerwowych szczecinianek, jak pewnie cały Szczecin, w nieopisaną euforię. 

Są to ważne trzy punkty dla Olimpii w kontekście walki o utrzymanie. Tym bardziej, że bezpośrednie rywalki do pozostania w Ekstralidze pogubiły swoje punkty.

Ekstraliga, 17.kolejka
AP Lotos – Olimpia Szczecin 1:3 (1:1)
Grzywińska 27` – Szymaszek 11`, Ziemba 88`, 90`

Sędzie: Anna Adamska – Julia Bukarowicz, Angelika Nowak

Kartki: Okoniewska Kołodziejek,  (ż/k) – Brodzik, Radkiewicz, Garbowska, Shabazyan, Lipiejko, Kuśmierczyk (ż/k), 

AP Lotos: Krajewska – Szewczuk, Sirant, Bużan, Kołodziejek, Włodarczyk (Włodarczyk 61`, Karwacka 67`), Zimecka, Dymińska, Grzywińska (Bida 78`), Kirch-Downs (Okoniewska 47`), Słowińska

Olimpia: Radkiewicz – Michalczyk, Dzhurenko, Brzozowska, Szymaszek (Radochońska 87`), Brodzik, Garbowska (Ziemba 62`), Shabazyan (Szcześniak 84`), Oleszkiewicz, Lipiejko (Kuśmierczyk 72`), Kalinina

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here