Sitarz stanowi różnicę. Sportis KKP bez argumentów

Do grodu Kraka zawitał bydgoski Sportis KKP. Podopieczne Krzysztofa Kroka chciały przerwać złą passę porażek. Zawodniczki Adama Górala również nie ukrywały apetytu na komplet punktów.

Lepiej w mecz weszły “Jagiellonki”, które już w 15 minucie otworzyły wynik za sprawą Natalii Sitarz. W 28 minucie Weronika Wójcik zachowała najwięcej zimnej krwi w polu karnym Natalii Piątek i podwyższyła na 2:0. Na przerwę UJ schodził z bezpieczną, dwubramkową przewagą.

W drugiej połowie bydgoszczanki musiały się odkryć, by powalczyć o korzystny rezultat. Świetnie wykorzystały to miejscowe, gdy w 52 minucie Sitarz ponownie wpisała się na listę strzelczyń. Sportis miał swoje okazje do zdobycia bramki, lecz bardzo dobrze w bramce krakowianek spisywała się Karolina Klabis.

Więcej się w tym meczu nie wydarzyło. “Jagiellonki” wygrały zasłużenie, a sztab szkoleniowy Sportisu KKP ma spory materiał do analizy.