Olimpia z punktami. Powrót Bińkowskiej

W ostatnim meczu w dniu dzisiejszym w Szczecinie tamtejsza Olimpia pokonuje Sportis Bydgoszcz 2:0.

W 27. minucie spotkania wynik otworzyła Weronika Szymaszek, po dośrodkowaniu Patrycji Michalskiej  z lewej strony boiska z bliskiej odległości umieszcza piłkę w bramce Bydgoszczy. Najlepszą okazję przyjezdne miały w 80. minucie spotkania kiedy to Ana Barjaktarovic w sytuacji sam na sam strzela prosto w bramkarkę Olimpii. Pięć minut później na boisku w barwach Olimpii pojawiła się Amelia Bińkowska, która powróciła do gry po kontuzji. Ta sama zawodniczka w 93. minucie spotkania zdobywa drugą bramkę dla gospodyń. Ostatecznie Olimpia Szczecin  pokonuje  zespołu Sportis-u KKP Bydgoszcz 2:0 i z 22 punktami zajmuje ósme miejsce  w tabeli

Ekstraliga – 20. kolejka
MKS Olimpia Szczecin -Sportis KKP Bydgoszcz 2:0(1:0)
27′ Szymaszek, 93′ Bińkowska

sędzia: Karolina Bojar-Stefańska

kartki: Brzozowska[ż/k], Michalczyk [ż/k] – Barjaktarovic [ż/k], Sudyk [ż/k]

Olimpia: Pastusiak- Brzozowska, Kędzierska, Michalczyk, Szymaszek, Radochońska, Shahbazyan (85′ Bińkowska), Grosicka,  Szcześniak, Litwiniec (40′ Witczak),  Lipiejko (56′ Bagińska)

Sportis: Siejka, Sokołowska, Łaniewska, Andrzejewska, Węglarz (82′ Szamocka), Sudyk, Sobczyk, Giętkowska (32′ Revaha), Garbowska, Barjaktarovic, Paduch