Oliwia Bida
fot. Ziółkowski Fotografia Sportowa

Pierwszoligowe Stomilanki Olsztyn ogłosiły ciekawe wzmocnienie. Nową piłkarką ekipy z Warmii została Oliwia Bida, która przed dwa ostatnie sezony grała na poziomie Ekstraligi.

19-latka przez całą swoją dotychczasową przygodę z piłką występowała na Pomorzu. Najpierw grała w LKP Nowa Karczma, następnie w Raduni Stężyca, skąd trafiła do APLG Gdańsk. Oliwia Bida reprezentowała barwy tego zespołu przez ostatnie trzy lata. Najpierw grała na poziomie Centralnej Ligi Juniorek, a już po awansie drużyny Tomasza Borkowskiego do elity, zadebiutowała w seniorkach. 

W poprzednim sezonie boczna obrończyni, która może także prezentować się w linii pomocy, rozegrała 4 mecze w Ekstralidze dla AP LOTOS-u Gdańsk. Jeden występ zanotowała także w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie strzeliła gola w wygranym 7:1 starciu z UKS 3 Staszkówka Jelna. Bidę można było również obserwować w czwartoligowych rezerwach gdańskiego klubu. Tam z kolei młoda zawodniczka trafiła w minionej kampanii do siatki aż 7-krotnie w 5 rozegranych spotkaniach.

Nowy zespół 19-latki w minionym sezonie do ostatniej kolejki walczył o awans do Ekstraligi. Ostatecznie Stomilankom do promocji na najwyższy szczebel zabrakło dwóch punktów i zakończyły one rozgrywki na 4. miejscu w tabeli. Cel na zbliżającą się kampanię jest zatem jasny, co potwierdza zakontraktowanie byłej zawodniczki AP LOTOS-u Gdańsk.

W Olsztynie doszło tego lata do kilku zmian kadrowych. Zespół wzmocniły choćby Justyna Libera, Wiktoria Skrzypińska oraz 24-krotna reprezentantka Nigerii Ester Sunday. Z lokalnego AS Stomil Olsztyn przyszły ponadto Klaudia Ludkiewicz, Martyna Żukowska, Karolina Tarnowska, Pola Olender, Oliwia Korzec i Oliwia Czarnecka. Alicja Sokołowska została natomiast definitywnie wykupiona z UKS SMS Łódź.

Stomilanki nowy sezon I ligi rozpoczną w niedzielę, 14 sierpnia wyjazdowym meczem ze Skrą Częstochowa. Ponad tydzień wcześniej zespół z Warmii rozegra jeszcze ostatni letni sparing. W najbliższą sobotę rywalkami pierwszoligowca będą piłkarki Medyka POLOmarket Konin, które niedawno wygrały z inną ekipą z tego szczebla, o czym pisaliśmy TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here