fbpx

Poznaliśmy plan transmisji meczów Ekstraligi w trzech pierwszych kolejkach

Transmisje Ekstraligi w TVP Sport przedstawialiśmy Wam w ostatnich dniach, podając plan pierwszej i drugiej kolejki. Teraz oficjalnie dowiedzieliśmy się w pełni jakie mecze będą do obejrzenia w sierpniu w telewizji.

Na inaugurację sezonu sportowy kanał Telewizji Polskiej pokaże starcie AZS UJ Kraków z GKS-em Katowice. Starcie to odbędzie się w niedzielę, 14 sierpnia o godzinie 10:30. Tydzień później nie zobaczymy żadnego meczu w TVP Sport, bowiem rozgrywany w Sosnowcu mecz 2. kolejki zaplanowano dopiero na wtorek, 23 sierpnia o 17:30. Czarni Antrans zmierzą się wówczas w derbach województwa śląskiego z “GieKSą”.

W 3. serii gier kamery telewizyjne wrócą natomiast do Krakowa. Pokazywany będzie wówczas mecz “Jagiellonek” z wicemistrzyniami Polski – Górnikiem Łęczna. Transmisja rozpocznie się w sobotę, 27 sierpnia o godzinie 10:45.

W telewizji na pewno zobaczymy również poczynania TME UKS SMS Łódź. Mistrzynie Polski w tym miesiącu rozpoczynają bowiem walkę o fazę grupową UEFA Women’s Champions League. Ich pierwszymi rywalkami w pierwszym turnieju eliminacyjnym będzie belgijski RSC Anderlecht. Jeśli podopieczne Marka Chojnackiego zdołają przejść przeciwniczki z Beneluksu, wówczas zmierzą się z lepszymi z litewsko-fińskiej pary FK Gintra Universitetas – Kuopion Palloseura. O szczegółach turnieju eliminacyjnego, który odbędzie się na stadionie im. Władysława Króla w Łodzi pisaliśmy TUTAJ.

Transmisje Ekstraligi w TVP Sport w sierpniu 2022 roku:

AZS UJ Kraków – GKS Katowice (niedziela, 14 sierpnia, godzina 10:30)
Czarni Antrans Sosnowiec – GKS Katowice (wtorek, 23 sierpnia, godzina 17:30)
AZS UJ Kraków – Górnik Łęczna (sobota, 27 sierpnia, godzina 10:45)

 

Other Articles

I ligaNewsyPolska
Oliwia Bida
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
Tanja Pawollek

Leave a Reply