Oliwia Woś musi poczekać na debiut, jej zespół zanotował pewny awans

Nie doczekała się jeszcze oficjalnego debiutu w barwach FC Zürich Oliwia Woś. W pierwszej ku temu okazji polska defensorka tylko z perspektywy ławki rezerwowych oglądała popis swoich koleżanek. Mistrzynie Szwajcarii na starcie eliminacji Champions League rozgromiły farerskie KÍ Klaksvík aż 6:0.

Reprezentantka Polski ma już na swoim koncie sparingowe pojedynki dla FC Zürich, jednak nie było jej dane wystąpić jeszcze w oficjalnym meczu. Mimo rywalek ze zdecydowanie niższej piłkarskiej półki, Oliwia Woś nie podniosła się wczoraj z ławki rezerwowych w potyczce z najlepszym klubem Wysp Owczych.

Mistrzynie Szwajcarii tymczasem potwierdziły na boisku swoje piłkarskie umiejętności. Nadine Riesen nie potrzebowała nawet dziesięciu minut, by rozwiązać worek z bramkami. Niespełna kwadrans później piłkę do siatki skierowała również Fabienne Humm. Po kolejnych 120 sekundach i golu Kim Dubs rezultat zmienił się na 3:0 i z takim prowadzeniem piłkarki z Zurychu zeszły do szatni.

Po zmianie stron kibice oglądali kolejne trzy bramki. Była znakomita napastniczka reprezentacji Niemiec Inka Grings wykazała się trenerskim “nosem”, bowiem dwie z nich zanotowały zawodniczki wprowadzone z ławki. Na 4:0 trafiła Viktoria Pinther, która pojawiła się na murawie wraz z rozpoczęciem drugiej odsłony tego meczu. W 62. minucie z gola cieszyła się Vanessa Bernauer, a w doliczonym czasie wynik ustaliła z rzutu karnego Naomi Mégroz. Ona także na placu gry zameldowała się dopiero w 46. minucie.

Dzięki pewnej wygranej, o awans do 2. rundy eliminacji Champions League FC Zürich zagra w najbliższą niedzielę o godzinie 16:30. Rywalkami Szwajcarek będą gospodynie miniturnieju kwalifikacyjnego – mistrzynie Cypru, Apollon Limassol.

Eliminacje Ligi Mistrzyń (ścieżka mistrzowska, grupa 4) – 1. mecz
FC Zürich – KÍ Klaksvík 6:0 (3:0)
Riesen 9′, Humm 23′, Dubs 25′, Pinther 57′, Bernauer 62′, Mégroz 90+3′

Przypominamy jednocześnie o naszym Typerze. W komentarzach pod TYM POSTEM piszcie, jakie Waszym zdaniem padną wyniki w najbliższy weekend. Do wygrania są atrakcyjne nagrody ufundowane przez nasz portal.