Julia Matuschewski i spółka tylko tłem dla gwiazd Realu Madryt

Brutalnie marzenia austriackiego Sturmu Graz o grze w fazie grupowej Ligi Mistrzyń zweryfikował Real Madryt. Piłkarki “Królewskich” rozgromiły zespół, w którym oficjalny debiut zanotowała Julia Matuschewski, aż 6:0.

Była reprezentantka Polski przeniosła się tego lata do Austrii ze szwajcarskiego FC Basel. Z uwagi na fakt, iż rozgrywki ligowe startują tam dopiero w ostatni weekend sierpnia, starcie rozgrywane na Estadio Alfredo Di Stéfano było pierwszym oficjalnym meczem w nowych barwach wychowanej w Niemczech 25-latki.

Julia Matuschewski wybiegła w pierwszym składzie Sturmu, który już od samego początku musiał się bronić. Dobrze spisywała się w bramce zaledwie 17-letnia Mariella El Sherif. Przy sytuacji z 15. minuty nie miała już jednak nic do powiedzenia. Akcję przeprowadziły dwie uczestniczki niedawnego EURO 2022. Z lewej strony dośrodkowała Athenea del Castillo, a głową wynik otworzyła Esther González. Napastniczka Realu Madryt była niewątpliwie najlepszą piłkarką tego meczu. W 37. minucie popisała się w polu karnym skutecznym dryblingiem, po czym dośrodkowała sprowadzonej niedawno ze Stade Reims Naomie Feller. 20-latka uderzeniem z piątego metra podwyższyła prowadzenie gospodyń. Śmiało można powiedzieć, że Real do przerwy prowadził tylko 2:0. Skuteczność dominujących zawodniczek ze stolicy Hiszpanii nie była najlepsza, a sama Esther González jeszcze przed zejściem do szatni obiła poprzeczkę.

29-letnia była napastniczka Levante i Atlético po przerwie popisywała się już celniejszymi uderzeniami. Esther na 3:0 trafiła ponownie skuteczną główką, tym razem po wrzutce z prawej flanki. W dalszym jej popisie nie uczestniczyła już jednak Julia Matuschewski. Piłkarka mająca na swoim koncie występy w reprezentacji Polski plac gry opuściła w 55. minucie. Zastąpiła ją Modesta Uka. Esther González mecz ze Sturmem zakończyła finalnie z czterema golami. Doświadczona atakująca trafiała do siatki jeszcze w 62. oraz 67. minucie i niedługo po swoim ostatnim trafieniu przy owacjach kibiców usiadła na ławce rezerwowych. Wicemistrzynie Austrii “dobiła” jeszcze na niewiele ponad kwadrans przed końcem spotkania Athenea del Castillo.

Sturm Graz tym samym szybko odpadł z walki o fazę grupową Ligi Mistrzyń. Ekipa Julii Matuschewski międzynarodowe zmagania zakończy pojedynkiem o trzecie miejsce w swojej grupie eliminacyjnego miniturnieju. W niedzielę, 21 sierpnia o godzinie 11:00 ich rywalkami będzie zespół FC Tomiris Turan z Kazachstanu.