Olympique Lyon przygotowany na odejście Lucy Bronze, australijski talent dołączy do mistrzyń Francji

Lucy Bronze, która w ostatnim plebiscycie Złotej Piłki zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie Megan Rapinoe, nie ogłosiła jeszcze swoich planów na przyszłość. Reprezentantce Anglii z końcem czerwca wygasa kontrakt z Olympique Lyon, który właściciel klubu, Jean-Michael Aulas chętnie by przedłużył. W mediach coraz częściej mówi się jednak o tym, że prawa obrończyni chciałaby wrócić do ojczyzny.

OL cały czas wierzy w pozostanie Angielki, jednak mistrzynie Francji sprowadziły już nową piłkarkę na tę pozycję. To 20-letnia podstawowa reprezentantka Australii, Ellie Carpenter. Wychowanka Western Sydney Wanderers jest uważana od lat za ogromny talent, o czym może świadczyć choćby fakt, że jest najmłodszą debiutantką w historii Igrzysk Olimpijskich, na które ze swoją kadrą narodową pojechała mając zaledwie 16 lat.

Carpenter mimo młodego wieku, ma już za sobą 42 występy w pierwszej reprezentacji Australii, z którą na ubiegłorocznym Mundialu zakończyła rywalizację na 1/8 finału, występując we wszystkich czterech spotkaniach. Boczna defensorka kadry „Matildas” była dotychczas piłkarką amerykańskiego Portland Thorns, dla którego wystąpiła w 16 meczach sezonu 2019. Po zakończeniu rozgrywek w USA, 20-latka przeniosła się na zasadzie wypożyczenia do Melbourne City, z którym wywalczyła w marcu mistrzostwo Australii, notując 14 występów i 2 gole.

Formalnie Ellie Carpenter zostanie piłkarką Olympique Lyon w lipcu, po pozytywnym przejściu testów medycznych.

 fot. fifa.com

Inne wiadomości

FrancjaNewsyZagranica
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Dodaj komenntarz