fbpx

PSG z pierwszym wzmocnieniem na nowy sezon

Paris Saint-Germain czeka tego lata spora przebudowa. Zespół opuści kilka zawodniczek, co jednocześnie oznaczać będzie także transfery do klubu. Pierwszym oficjalnie ogłoszonym wzmocnieniem paryżanek na nowy sezon jest Bénédicte Simon, która podpisała 3-letni kontrakt.

Prawa obrończyni ma za sobą premierowy sezon na boiskach francuskiej ekstraklasy w barwach Stade Reims, gdzie trafiła z drugoligowego FC Aurillac-Arpajon. 23-latka spisywała się na tyle dobrze, że szybko jej talent został dostrzeżony przez władze wicemistrzyń kraju. PSG musiało w najbliższym okienku sprowadzić kogoś na tę pozycję, bowiem odejście po wygaśnięciu kontraktu zapowiedziała Ève Périsset, która najprawdopodobniej zwiąże się z Bordeaux.

Bénédicte Simon w zakończonym przedwcześnie sezonie Division 1 Arkema rozegrała 15 spotkań w barwach beniaminka z Reims. Zespół ten wywalczył sobie spokojne utrzymanie, kończąc rozgrywki na ósmym miejscu w tabeli.

Nie tylko Ève Périsset w tym okienku opuści szeregi wicemistrzyń Francji. Katarzyna Kiedrzynek od lipca będzie piłkarką Wolfsburga, a Hanna Glas dołączy do Bayernu Monachium. W tym tygodniu oficjalnie potwierdzone zostało także wypożyczenie Alany Cook do amerykańskiego OL Reign.

Dzisiaj natomiast PSG poinformowało o podpisaniu pierwszych profesjonalnych kontraktów z dwiema utalentowanymi piłkarkami zespołów młodzieżowych. 16-letnia pomocniczka Laurina Fazer związała się z paryżankami umową do końca czerwca 2023 roku, a o dwanaście miesięcy krótszy kontrakt podpisała 17-letnia bramkarka Alice Pinguet.

Other Articles

Leave a Reply