“OOM” – dzień drugi, Śląskie po raz drugi z czterema bramkami, Mazowsze wygrywa w końcówce.

Za nami drugi dzień zmagań. Zobaczyliśmy wiele pięknych bramek, a także niesamowite końcówki. Rzućcie okiem na relację z soboty.

Pomorski ZPN – Łódzki ZPN 3:1

Pierwsze zmagania dnia drugiego rozpoczęliśmy o godz. 10:00, wtedy piłkarki z Pomorza zmierzyły się z Łódzkim Związkiem Piłki Nożnej. Pierwszą dobrą sytuację już 6. minucie miała Aleksandra Grzelak, która w sytuacji sam na sam ostatecznie trafiła obok bramki. W 22. minucie dla drużyny Pomorskiego ZPN-u został odgwizdany rzut karny, do którego podeszła Oliwia Gadawska. Piłkarka z Pomorza nie trafiła pierwotnie jedenastki, jednak skutecznie dobiła piłkę i dała zawodniczkom z Północy Polski prowadzenie. W 28. minucie niesamowite trafienie zdobyła Oliwia Łapińska, która blisko z 40 metrów zaliczyła bramkę idealnie w okienko, dając dwubramkowe prowadzenie. Na 3:0 dla pomorskiej drużyny podwyższyła Wiktoria Kozłowska, natomiast bramkę honorową dla Łódzkiego ZPN-u zdobyła w doliczonym czasie gry do drugiej połowy Natalia Łysiak.

Śląski ZPN – Wielkopolski ZPN 4:0

Na samym początku drugiego spotkania II kolejki reprezentantki Wielkopolski miały dogodną sytuację na zdobycie bramki, jednak ostatecznie piłka wylądowała na słupku. Później to już zawodniczki z województwa śląskiego kontrolowały spotkanie i tworzyły składne akcje. Podopieczne trenera Krzysztofa Klonka zdominowały rywalki. Pierwszą bramkę dla śląskich piłkarek zdobyła Zofia Dubiel. Kolejnego gola dołożyła Magdalena Piekarska, dzięki czemu Śląsk prowadził już dwoma bramkami. Trzecie trafienie, można uznać jako dotychczasowy gol turnieju. Pięknie z dalekiej odległości przymierzyła Zuzanna Witek i nie dała szans golkiperce rywalek. Po przerwie zobaczyliśmy jeszcze jedno trafienie, której autorką była Anna Krakowiak. Jest to już drugie imponujące zwycięstwo reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej, które notuje wynik 4:0.

Kujawsko-Pomorski ZPN – Dolnośląski ZPN 1:2

W 7 spotkaniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2022 zmierzyły się drużyny Kujawsko-Pomorskiego ZPN-u oraz Dolnośląskiego ZPN-u. Od początku obserwowaliśmy ciekawe i zacięte spotkanie. Już w 9. minucie piłkarki z Dolnego Śląska objęły prowadzenie, dzięki bramce autorstwa Krystyny Flis. Kolejne gole padły po ponad 40 minutach meczu. 51. minuta to rzut karny na korzyść Kujawsko-Pomorskiego ZPN-u, który ze stoickim spokojem wykorzystała Emilia Sobierajska, strzelając w prawe okienko bramki. Na odpowiedź nie musieliśmy czekać zbyt długo, bo już minutę później po dośrodkowaniu Krystyny Flis gola zaliczyła Natalia Witkowska. Więcej bramek już nie padło, dzięki czemu zawodniczki z Południa wygrały wynikiem 2:1.

Mazowiecki ZPN – Podkarpacki ZPN 2:1

Na koniec dnia zobaczyliśmy spotkanie w Gronkowie, w którym zmierzyły się zawodniczki z Mazowsza oraz Podkarpacia. W pierwszej połowie żadna ze stron nie zdobyła bramki, choć wielu sytuacji nie brakowało. Na 1:0 dla mazowieckiej reprezentacji gola zdobyła Maja Kałun, na co dzień piłkarka UKS Ząbkovii Ząbki. Po wielu próbach do wyrównania doprowadził Podkarpacki ZPN, a bramkę zdobyła Kinga Klimczak. W stan euforii piłkarki ze środkowej Polski wprowadziła Oliwia Związek, która to swoim pięknym strzałem zdobyła trafienie na 2:1 i zamknęła to spotkanie.