Orlen 1 Liga: Grad bramek we Wrocławiu

W niedzielne południe na obiekcie Ślęzy Wrocław rozegrane zostało spotkanie 10. kolejki Orlen I Ligi, zespół z Dolnego Śląska gościł piłkarki Ząbkovii Ząbki. Gospodynie tego spotkania zwyciężyły aż 8:0.

Wynik spotkania w 18. minucie spotkania po dośrodkowaniu otworzyła Daria Matuszewska. Kibice zgromadzeni na obiekcie długo nie musieli czekać na kolejną bramkę. Po raz pierwszy w tym meczu gola strzeliła Zuzanna Walczak. Kolejne minuty to przewaga gospodyń meczu. W pierwszej połowie do siatki trafiła jeszcze Nikola Góra oraz Nikola Mieszczak. Zawodniczki z Wrocławia schodziły na przerwę z okazałym wynikiem 4:0.

Początkowe minuty drugiej części meczu nie zapowiadały takiej ilości bramek. W 55. minucie spotkania na listę strzelczyń wpisała się Aleksandra Gruchała. Dokonane zmiany przeprowadzone przez trenera Ślęzy nie spowodowały mniejszej ilości sytuacji bramkowych. Piłkarki Ząbkovii Ząbki były bezradne, w żaden sposób nie mogąc zagrozić bramce Raduj. Na przestrzeni dwóch minut gospodynie strzeliły jeszcze dwie bramki. Do siatki po raz drugi trafiła Zuzanna Walczak oraz rezerwowa Wiktoria Tyza. Ostatnią bramkę w tym spotkaniu w 88. minucie spotkania strzeliła Dasha Kravchuk ustanawiając wynik na 8:0.

Ślęza Wrocław najbliższy mecz rozgra na wyjeździe z Resovią Rzeszów. Z kolei Ząbkovia Ząbki w 11. ligowej kolejce zagra u siebie z Skrą Częstochowa.