Orlen 1 Liga: W meczu na śniegu lepsza Bielawianka

W meczu I ligi w Bydgoszczy zawodniczki ROBS GROUP Sportis podejmowały piłkarki SKP Bielawianki Bielawa. Mecz rozstrzygnęły na swoją korzyść przyjezdne, wygrywając w stosunku 1:0.

Podobnie jak w pozostałych rozgrywanych dzisiaj meczach, największym rywalem na boisku okazała się pogoda. Opady śniegu były na tyle uciążliwe, że nieco przedłużono przerwę, aby doprowadzić murawę do porządku. Kolejna pauza, także spowodowana perturbacjami atmosferycznymi, nastąpiła w 67. minucie meczu. Gospodarzom zależało jednak, by rozegrać spotkanie do końca, zapewniając przy tym bezpieczeństwo piłkarkom obydwu drużyn. Prowadząca spotkanie Kinga Damps zgodziła się na kontynuowanie spotkania.

Piłkarki obydwu drużyn robiły wszystko, by szala zwycięstwa przeszła na ich stronę. Ostatecznie udało się to zawodniczkom z Bielawy. W 84. minucie mecz rozstrzygnęła bramka Lorety Rogaciovej.