Orlen Ekstraliga: Radość nad Motławą, ciężka zima w Olsztynie

Trzy i pół roku temu, gdy gdańszczanki po niedokończonym sezonie awansowały do Ekstraligi, wielu traktowało je jako kolejnego beniaminka, który szybko pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową. Drużyna wówczas Lotosu od początku jednak pokazywała charakter i udowadniała, że w Ekstralidze nie znalazła się przypadkowo. Dziś, po trzech latach konsekwentnego budowania zespołu przez trenera Tomasza Borkowskiego i występie w finale Pucharu Polski, gdańszczanki są poważnym kandydatem do medalu. Przerwę między rundami spędzą na podium, po zwycięstwie 1:0 nad beniaminkiem z Olsztyna drużyna znad Motławy zajmuje bowiem 3.miejsce w tabeli.

Drużyna gości ruszyła do ataków na bramkę olsztynianek już od samego początku i w 5. minucie po sprytnym, płaskim strzale Kimberly Sanford piłka znalazła się w siatce. Po objęciu prowadzenia gdańszczanki spokojnie kontrolowały sytuację na boisku i konstruowały kolejne akcje. Najlepszą okazję do podwyższenia prowadzenia miały w 59.minucie, gdy techniczny strzał pod poprzeczkę wybroniła Patrycja Krajewska. Stomilanki starały się odgryzać, ale defensywa gdańszczanek spisywała się w tym meczu bez zarzutu. Więcej bramek już w tym spotkaniu nie padło i oba zespoły spędzą zimę w diametralnie różnych nastrojach. Gdańszczanki pokazują, że cierpliwa i konsekwentna budowa drużyny przynosi efekty i do rundy rewanżowej przystąpią jako zespół ze strefy medalowej. Natomiast przed zamykającymi tabelę olsztyniankami wiele pracy, jeśli chcą przedłużyć ekstraligowy byt.