Orlen Ekstraliga: Bardzo ważne trzy punkty zostają w Olsztynie!

Spotkanie siódmej kolejki z KKPK Medykiem POLOmarket Konin było niesamowicie istotne dla KKP Stomilanek Olsztyn, które do tej pory na swoim koncie mają zaledwie wywalczony jeden punkt, w poprzedniej kolejce wysoko przegrały w Szczecinie. Lekarstwem na te kłopoty może być tylko zwycięstwo w dzisiejszym pojedynku z Medyczkami, olsztynianki wykonały swoje zadanie.

Na pierwszy strzał na bramkę w tym spotkaniu nie musieliśmy długo czekać, bowiem w czwartej minucie dać szansę szczęściu próbowały piłkarki z Konina, strzał był jednak niecelny. Kolejnych kilka minut to duży gry w środkowej części boiska i spokój pod obiema bramkami. Impas próbowały przerwać gospodynie w 10. minucie gry, decydując się na strzał na bramkę Wiktorii Ćwik, strzał nie znalazł jednak drogi do bramki. Pomiędzy 20. a 23. minutą meczu Medyczki dwukrotnie miały swoje szanse po rzutach rożnych, żadna z nich nie została jednak wykorzystana i na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis.
W 25. minucie spotkania swój pierwszy rzut rożny wykonywały olsztynianki, rzut rożny do odnotowania w statystykach. Pierwszego celnego strzału na bramkę doczekaliśmy się po pół godzinie gry, a jego autorką była jedna z piłkarek zespołu z Wielkopolski. Oby ten strzał był dobrym prognostykiem na kolejne sześćdziesiąt minut rywalizacji. Osiem minut później na uprawgnione prowadzenie wyszly zawodniczki KKP Stomilanek Olsztyn, autorką bramki otwierającej wynik dzisiejszego spotkania była Weronika Kamala. W ostatnich pięciu minutach pierwszej części gry obie drużyny oddały na bramkę po jednym strzale zablokowanym przez rywalki, do tego dorobku przyjezdne dołożyły uderzenie celne, aczkolwiek nieskuteczne.
Na przerwę sędzia Emilia Szymula zaprosiła zawodniczki obu drużyn przy jednobramkowym prowadzeniu dzisiejszych gospodyń.

Na drugie czterdzieści pięć minut piłkarki obu zespołów wybiegły w niezmienionych składach. Pierwsze dziesięć minut po zmianie stron gry nie przyniosło klarownych sytuacji podbramkowych dla którejkolwiek z drużyn. Czas upływał, wynik niekorzystny dla Medyczek wciąż się utrzymywał na tablicy świetlnej, dla Stomilanek ten czas mógł płynąć z pewnością jak najszybciej. W 56. minucie gry kolejny strzał piłkarek z Konina został zablokowany. Siedem minut później olsztynianki uderzały na bramkę Medyczek, strzał został jednak skutecznie zablokowany. Podobna sytuacja powtórzyła się chwilę później po drugiej stronie boiska. Dwa strzały Medyka zostały zablokowane, przyniosły dwa rzuty rożne, żadne z nich nie przyniósł jednak bramki wyrównującej.
Gra nabrała szybszego tempa, w 70. minucie gry obserwowaliśmy dwie skuteczne interwencje obu bramkarek. Zawodniczki z Konina ambitnie walczyły o doprowadzenie do remisu, kolejne podejmowane próby strzałów były na ich nieszczęście blokowane lub skutecznie bronione przez Maleah Milner. Pomimo pięciu minut doliczonych do regulaminowego czasu gry przez sędzię Emilię Szymulę KKPK Medyk POLOmarket Konin nie zdołał doprowadzić do wyrównania i bardzo cenne trzy punkty zostają dzisiaj w Olsztynie. Tym samym Stomilanki odnoszą pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023/2024 Orlen Ekstraligi i zmniejszają dystans do dzisiejszych rywalek.

W spotkaniu ósmej kolejki Orlen Ekstraligi Stomilanki udadzą się do Tczewa, gdzie 14 października, w sobotę, w samo południe zmierzą się z tamtejszą Pogonią. Medyczki tego samego dnia, o godzinie 11:00 na własnym obiekcie podejmą zespół GKS-u Górnika Łęczna.

Zachęcamy do zapoznania się z wypowiedziami szkoleniowców obu zespołów, jakich udzielili po dzisiejszym spotkaniu:

Roman Jaszczak, trener KKPK Medyka POLOmarket Konin: Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie moja drużyna już w 10. minucie zorientowała się, że przeciwnik jest słabszy i dlatego… przestała biegać, a tym samym nie wykorzystała kilku dogodnych sytuacji. W drugiej odsłonie meczu Stomilanki zagrały tak, jak Medyk z Czarnymi Sosnowiec, czyli z pełną determinacją. Dziewczyny oddały na boisku całe serce. Nie wiem, co mam jeszcze powiedzieć. To dzisiejsze zwycięstwo im się należało.

Dariusz Maleszewski, trener KKP Stomilanek Olsztyn: To był ciężki mecz. Zarówno oni, jak i my chcieliśmy w tym meczu zdobyć punkty. Cieszę się, że po wyprowadzeniu szybkiej kontry zdobyliśmy bramkę. Można powiedzieć, że Medyk dziś napierał na nas, a my graliśmy kontrami. Mogliśmy zdobyć bramkę na 2:0. Do końca spotkania Medyk starał się napierać i wyrównać stan rywalizacji. Pokazaliśmy dziś ogromną determinację, aby zdobyć trzy punkty. Bardzo się z tego cieszę. Duże słowa pochwały dla zespołu, bowiem walczył do końca. Same emocje po meczu pokazały, że jesteśmy bardzo szczęśliwi. Wydaje mi się, że to już koniec “płacenia frycowego” po awansie. Po każdym meczu nas wszyscy chwalili i mówili, że jesteśmy bardzo trudnym przeciwnikiem. Nam jednak potrzebne są punkty i w dzisiejszym meczu w końcu je zdobyliśmy. Patrzymy na kolejne spotkania i będziemy chcieli w kolejnych meczach także zdobyć punkty. Taki jest cel, takie jest zadanie.